اشتراک گذاری

مرکز تعمیرات لپ تاپ

مرکز تعمیرات لپ تاپ متشکل از واحدهای متعددی است که در هر یک از آنها سرویس های تخصصی مرتبط با یک بخش از لپ تاپ به مراجعان گرامی ارائه میگردد. تعمیرات لپ تاپ در این مرکز به دست کارشناسانی انجام می ‌پذیرد که با حضور در دوره‌ های تخصصی-آموزشی و آنالیز لپ تاپ های متعدد، بر ساختار این محصول تسلط یافته و قادر به رفع تمامی اشکالات نرم افزاری و سخت افزاری ایجاد شده در آن گشته اند. آنالیز و واکاوری تعداد بیشماری از لپ تاپ ها سبب گشته تا برترین ترفندهای تعمیر این دستگاه به دست کارشناسان مرکز تعمیرات لپ تاپ تدوین گردد و بدین واسطه اشکالات نرم افزاری و سخت افزاری لپ تاپ ها، در کمترین زمان و با بالاترین دقت و کیفیت رفع گردند. شایان ذکر است مدیریت این مجموعه به دلیل اطمینان از تعهد و تخصص کارشناسان فعال در این مجموعه تمامی تعمیرات لپ تاپ انجام شده در این مرکز را ضمانت و گارانتی نموده است.

مرکز تعمیرات لپ تاپ

مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ

مرکز تعمیرات لپ تاپ فعالیت خود را همزمان با ورود لپ تاپ ها به درون کشور آغاز کرده و همگام با تکنولوژی‌های به‌کار رفته در این صنعت، تجهیزات و ابزار خود را به‌روز رسانی ساخته است. مدیریت این مرکز همواره با برگزاری دوره‌های تخصصی تعمیر برای کارشناسان خویش، درصدد همگام‌ سازی مباحث نظری و فنی کارشناسان تعمیرات لپ تاپ با تکنولوژی‌های روز دنیا بوده است. (حضور در این دوره‌ ها برای کارشناسان تعمیرات لپ تاپ الزامی است.) خروجی این دوره‌ها متخصصانی متبحر بوده است که با به‌روزترین متدها و تکنیک‌های تعمیر آشنا گشته‌ و قادر به رفع تمامی عیوب موجود در این دستگاه گشته‌اند. تعمیرات لپ تاپ  در این مرکز منحصر به سرویس خاص نیست و کلیه تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری این دستگاه را شامل می گردد. دارندگان این دستگاه می توانند در صورت مواجهه با هر گونه اختلال و ناکارامدی در دستگاه خویش به مرکز تعمیرات لپ تاپ مراجعه کرده و تخصصی ترین سرویس های مورد نیاز را دریافت نمایند.

تعمیرات سخت افزاری لپ تاپ

در صورتی که با بررسی لپ تاپ، اشکال پیش آمده در آن سخت افزاری تشخیص داده شود، دستگاه معیوب به پارت سخت افزاری مرکز تعمیرات لپ تاپ تحویل داده خواهد شد. برخی از رایج ترین اشکالات پیش آمده در لپ تاپ ها که سخت افزاری هستند و در مرکز تعمیرات لپ تاپ مرتفع می گردند عبارتند از:

روشن نشدن دستگاه، شارژ نشدن دستگاه، خاموش شدن دستگاه بعد از مدت زمان کمی و مواردی از این دست برخی از علائم خرابی در شارژر لپ تاپ است. خدمات مرتبط با این بخش با حضور در مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ  قابل دریافت است.

روشن نشدن دستگاه حتی به همراه شارژر، خاموش شدن دستگاه بعد از زمان کمی، شارژ نشدن دستگاه و… برخی از نشانه های خرابی باتری لپ تاپ است.

 کار نکردن تمامی کلیدها و یا تعدادی از آنها، جدا شدن یک یا چند کلید از صفحه، ایراد ظاهری در کلیدها به خاطر ضربه و یا حرارت و… . خدمات مرتبط با این بخش نیز با حضور در مرکز تعمیرات لپ تاپ قابل دریافت است.

سوختگی پیکسل، روشن شدن لامپ و نداشتن data، ایجاد خطوط سیاه، شکستگی کامل، نداشتن نور و… برخی از علائم وجود خرابی در ال سی دی لپ تاپ است. مرکز تعمیرات لپ تاپ ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس های مرتبط با تعمیر و رفع نواقص ایجاد شده در این بخش از لپ تاپ است.

برخی از علائم و نشانه های وجود خرابی و نقص در عملکرد مادربرد لپ تاپ عبارتند از: نصب نشدن ویندوز، روشن نشدن دستگاه، شارژ نشدن دستگاه، خاموش شدن دستگاه، کند شدن شدید دستگاه، عمل نکردن کلیدها، تصویر نداشتن دستگاه، ایجاد تصویر تنها درخروجی مانیتور، پرش تصویر، به هم ریختگی رنگ تصویر .. رفع این اشکالات و سایر اشکالات سخت افزاری لپ تاپ در مرکز تعمیرات لپ تاپ انجام می پذیرد.

تعمیرات نرم افزاری لپ تاپ

خدمات دیگر ارائه شده در مرکز تعمیرات لپ تاپ مرتبط با بخش نرم افزاری است. برخی از سرویس های نرم افزاری که با حضور در این مرکز قابل دریافت است عبارتند از:

  • نصب و فروش انواع آنتی ویروس و فایروال اورجینال با قابلیت آپدیت از اینترنت در نمایندگی لپ تاپ
  • نصب انواع نرم افزارهای جانبی (تخصصی و غیر تخصصی)
  • بکاپ گیری از اطلاعات دستگاه و ذخیره آن
  • نصب و ارتقاء انواع سیستم عامل ها بر روی لپ تاپ ها
  • ارتقا و آپگرید لپ تاپ در نمایندگی لپ تاپ
  • نصب و ارائه تمامی درایورهای لپ تاپ در مرکز تعمیرات لپ تاپ

مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ

در این بخش برآنیم تا شما کاربران گرامی را در جریان برخی از شایع ترین اشکالات و اتفاقات مربوط به دستگاه های لپ تاپ و شیوه های رفع آن ها قرار دهیم. برخی از اشکالات شرح داده شده در این مقاله عبارتند از: به هم ریختگی تصویر در لپ تاپ، ریخته شدن آب بر روی لپ تاپ، کار نکردن وب لپ تاپ، شکسته شدن صفحه نمایش لپ تاپ، داغ کردن لپ تاپ، شکسته شدن لولای لپ تاپ، کار نکردن شارژر و پاور لپ تاپ.

اشکال نخست: به هم ریختگی تصویر در لپ تاپ

احتمالاً برخی از کاربران لپ تاپ های  با مشکل به هم ریختگی تصاویر لپ تاپ مواجه شده باشند. با بروز این اشکال، تصاویر دستگاه به هم ریخته و حالتی ایجاد می گردد که بعد از به هم ریختگی پیکسل های مانیتور، تصاویر به شکل چهار خانه به نمایش در می آیند. با بروز این اشکال، دستگاه نیز هنگ کرده و از ادامه کار باز می ماند و یا در ادامه پیغامی از سوی دستگاه مبنی بر ریکاوریِ کارت گرافیک برای کاربر به نمایش در می آید و دستگاه پس از مدتی طولانی ری‌استارت شده و و شروع به کار می کند.  بروز چنین اشکالاتی در دستگاه  به دلیل اختلالات گرافیکی در دستگاه است. در چنین شرایطی راه حل رایج تعویض چیپست گرافیک بصورت new brand است تا دستگاه حالت طبیعی خود را بازیابد. در نظر داشته باشید که تعویض چیپست گرافیک پروسه ای طولانی و زمانبر و نیازمند بررسی های کارشناسی توسط کارشناسان مرکز تعمیرات لپ تاپ دارد.

اشکال دوم: کار نکردن وب کم لپ تاپ

کشف علل این اشکال، نیازمند بررسی های نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه است. در صورت نبود اشکالاتی در نرم افزار مرتبط با این بخش، احتمالاً اشکال ایجاد شده، به دلیل آسیب کابل متصل به وب کم و یا آسیب برد وب کم باشد که در این میان آسیب ‌دیدگی کابل اتصال وب کم به مادربرد به دلیل حرکت لولاها بسیار رایج است. در هر حال، جهت ارائه نظر قطعی در این باب، دستگاه می بایست توسط کارشناسان نرم افزاری و سخت افزاری مرکز تعمیرات لپ تاپ  مورد آنالیز و بررسی قرار گیرد.

اشکال سوم: شکسته شدن ال سی دی لپ تاپ

گاه در اثر برخی رویدادهای پیش بینی ناپذیر و یا برخی بی احتیاطی های کاربران، ال سی دی دستگاه، ضربه دیده و بخش اعظم آن از کار می افتد. از آنجایی که تصویر در لپ تاپ، بخش رابط میان کاربر و دستگاه است، با خرابی ماینتور، دستگاه عملاً بی‌استفاده شده و می بایست در اسرع وقت تعمیر گردد. خوشبختانه در مواقعی که کریستال صفحه نمایش دچار شکستگی شده باشد امکان تعویض صفحه نمایش وجود دارد و دستگاه می تواند پس از تعمیر به حالت اولیه بازگردد. اگر لپ تاپ شما نیز چنین وضعیتی دارد، می توانید به مرکز تعمیرات لپ تاپ  مراجعه کرده و صفحه نمایش دستگاه خویش را تعویض نمایید.

اشکال چهارم: دمای بالای دستگاه و تولید گرما

گرمای بالای لپ ‌تاپ  ممکن است به دلیل عدم عملکرد مناسب فن و یا مشکلات مربوط به چیپ آن باشد که هردوی این موارد ممکن است به دلایلی نظیر زمین خوردن لپ ‌تاپ ، کثیفی مکان قرارگیری لپ‌ تاپ، بسته شدن راه تهویه‌ هوای لپ‌ تاپ و …  اتفاق بیفتد. ممکن است در صورت تداوم گرمای زیاد و بالا رفتن دمای لپ‌ تاپ ، دستگاه خودبخود خاموش می‌شود. در هرحال در صورت بروز چنین مشکلی، سرویس فن و گردگیری هیت‌سینک و احیاناً تعویض سیلیکونها ضروری می‌گردد. در صورت بروز نقص و ایراد در چیپ‌های گرافیک یا چیپ جنوبی لپ‌ تاپ، رفع مشکل نیازمند تعویض یا تعمیر چیپ است. برای انجام چنین مواردی متخصصین مرکز تعمیرات لپ تاپ پس از اطمینان از علل بروز اشکال، نسبت به تعمیر آن اقدام خواهند کرد.

اشکال پنجم: شکستگی لولای لپ تاپ

متأسفانه در غالب موارد به ویژه اگر میزان شکستگی بالا باشد امکان ترمیم لولای شکسته وجود ندارد و باید لولای شکسته با نمونه سالم و دقیقاً از همان مدل لپ‌تاپ تعویض گردد. توجه داشته باشید که در این زمینه تبلیغاتی از سوی برخی موسسات سودجو در حوزه تعمیرات لپ تاپ مبنی بر ترمیم و جوشکاری لولاهای شکسته لپ ‌تاپ  انجام می‌پذیرد که به هیچ عنوان پذیرفته شده نیست و انجام چنین عملیاتی بر روی لولاهای شکسته تنها کاربر را متحمل هزینه‌های دوچندان در آینده‌ای نه چندان دور خواهد ساخت که علل این پیشامد نیز کاملا روشن و واضح است: نخست آنکه فشار زیادی روی این قطعه وارد می‌گردد و اگر از حالت یک پارچه خارج شود بسیار ضعیف و آسیب پذیر می‌گردد. دوم اینکه در لولاهای لپ ‌تاپ ‌ها از فلزات و آلیاژهای مختلف و گاه ویژه‌ای استفاده شده که چنین ساختاری در زمان جوشکاری رعایت نمی‌گردد و به همین دلیل مکان جوش‌خوردگی پایدار نخواهد بود.

در نتیجه می‌توان گفت در چنین مواردی، تنها راه حل ممکن استفاده از قطعه جدید و استاندارد است تا دوباره دستگاه شما مثل روز اول قابل حمل‌ و ‌نقل باشد. در صورتی که نمی‌توانید میزان شکستگی لولای لپ‌تاپ ‌را تشخیص دهید، کنجکاوی‌های خود را کنار گذاشته و جهت بهره‌مندی از تخصص کارشناسان این حوزه به مرکز تعمیرات لپ‌ تاپ  مراجعه نمایید.

اشکال ششم: بروز اشکال در پاور دستگاه و شارژر آن

برای تست شارژ ابتدا می ‌بایست لپ ‌تاپ  را خاموش کنیم. پس از آن شارژر و تمامی وسایل جانبی وصل شده به آن چون فلش ‌دیسک ‌ها، پرینتر و… را از آن جدا کنیم. در گام بعد، باتری لپ‌ تاپ را از لپ ‌تاپ جدا می‌کنیم. (باتری لپ ‌تاپ معمولاً در پشت لپ ‌تاپ قرار دارد و برای خارج کردن آن می‌ بایست بسته به م لپ‌ تاپ اقدام کرد.

در اغلب لپ‌ تاپ‌ ها، باتری معمولاً با فشار دادن یک اهرم و یا کلید از بدنه‌ی اصلی لپ‌ تاپ جدا می‌شود). پس از جدا کردن باتری از بدنه‌ی اصلی لپ ‌تاپ، شارژر را به لپ تاپ وصل کنید و لپ‌ تاپ را روشن نمایید. روشن شدن لپ‌ تاپ و کار کردن آن الت بر درستی و سلامت شارژر دارد. در صورتی که لپ‌ تاپ روشن نشد، برای اطمینان بیشتر پریز دیگری را تست کنید. اگر لپ‌ تاپ هنوز هم روشن نمی‌شود باید به فکر تعویض شارژر باشید. پس از تعویض شارژر در صورتی‌که لپ‌ تاپ شما هنوز هم روشن نمی‌شود احتمالاً اشکال کار در سوکت شارژر و یا اتصال کوتاه در لپ ‌تاپ باشد. در اینصورت لپ‌تاپ می‌بایست برای اقدامات تخصصی عیب یابی و تعمیر به مرکز تعمیرات لپ تاپ انتقال داده شود.

مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ و واحدهای تعمیرات لپ تاپ

مرکز تخصصی تعمیرات تهران لپ تاپ با تجهیز فضای خود به پیشرفته ترین امکانات تعمیر و بازیابی در صدد است تا نیاز کاربران به تعمیرات استاندارد در حوزه تعمیر و ترمیم لپ تاپ برآورده سازد. مرکز تعمیرات لپ تاپ سونی، مرکز تعمیرات لپ تاپ دل و …. بخشی از پارتهای موجود در این مرکز می باشند. دارندگان کلیه دستگاه های لپ تاپ –صرف نظر از نوع، مدل و برند دستگاه- می توانند با حضور در مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ و مراجعه به پارت مرتبط با دستگاه خویش تخصصی ترین خدمات مرتبط را دریافت نمایند. مدیریت مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ، تمامی خدمات ارائه شده در این مرکز را ضمانت و گارانتی می‌نماید و به شما اطمینان می‌دهد که برخلاف دیگر مراکز غیر رسمی و غیر مجاز، تمامی قطعاتی که در مرکز تعمیر قطعات لپ تاپ تعویض می‌گردند، اصل و اورجینال شرکتی می‌باشند. واحدهای تعمیرات  لپ تاپ این مرکز در بخش زیر معرفی می گردند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩