اشتراک گذاری

حذف نرم افزارهای پیش‌فرض ویندوز 10

اگر از کاربران سیستم عامل مایکروسافت باشید احتمالاً شما نیز شاهد فراوانی برنامه‌های پیش‌فرض در ویندوز 10 این سیستم عامل بوده‌اید. اغلب این نرم‌افزار‌ها، به صورت ناخواسته، پیش‌فرض و همزمان با نصب ویندوز 10 بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر مورد استفاده‌تان جا خوش می‌کنند. گذشته شما ناچار به تحمل این برنامه‌ها و نرم افزارهای ناخواسته بودید، اما در نسخه‌های جدید ارائه شده از سوی مایکروسافت، امکان حذف این برنامه‌ها به صورت دلخواه میسر شده است.

البته در صورت قدیمی بودن سیستم عامل دستگاه‌تان، ابتدا نیاز است که سیستم عامل خود را به‌روزرسانی کنید. نکته دیگری که برای حذف نرم افزارهای پیش‌فرض ویندوز 10 می‌بایست مدنظر قرار دهید آشنایی با نحوه دانلود و بارگذاری آپدیت دستگاه است. نرم افزارهایی که براساس به روزرسانی 10 اکتبر 2018، امکان حذف آنها فراهم شده است عبارتند از:

Microsoft Solitaire Collection، My Office، OneNote، Print 3D، Skype، Tipsو Weather. در بخش‌های آتی آموزش مرتبط با حذف حذف نرم افزارهای پیش‌فرض ویندوز 10 ارائه شده است. در صورت مواجهه با هر گونه اشکال در فعالسازی این قابلیت می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی رسمی لپ تاپ تماس بگیرید.

حذف نرم افزارهای پیش‌فرض ویندوز 10

نرم افزارهای قابل حذف در ویندوز 10

در پیش‌نمایش به‌روزرسانی جدید ویندوز 10 که با شماره ساخت 18262 ارائه شده است، علاوه بر امکان حذف برنامه‌هایی که در بخش فوق مورد اشاره قرار گرفتند، امکان حذف برنامه‌های دیگری نیز میسر شده است. نرم افزارهایی که براساس این روزرسانی امکان حذف آنها فراهم شده است عبارتند از:

.(3D Viewer (aka Mixed Reality Viewer، Calculator، Calendar، Groove Music، Mail، Movies & TV، Paint 3D، Snip & Sketch و در نهایت Sticky NotesVoice Recorder. امکانات ارائه شده در این به روزرسانی به امکان حذف نرم افزارهای پیش‌فرض ویندوز 10 ختم نشده است و این نسخه به همراه خود برای برنامه‌های کمکی، بهینه‌سازی‌های خوبی آورده است.

با این بروزرسانی، به تسک منیجر (Task Manager)، برای بهبود کنترل و مدیریت برنامه‌ها، قابلیتی به نام DPI Awareness افزوده شده است. برای دسترسی به این قابلیت می‌توانید از طریق پنجره Task Manager، بخش Details و تب DPI Awareness اقدام کنید.

نرم افزارهای قابل حذف در ویندوز 10

آموزش حذف نرم افزارهای پیش‌فرض ویندوز 10

برای حذف نرم افزارهای پیش‌فرض ویندوز 10 می‌توانید از طریق برنامه تسکت‌منیجر (Task Manager) اقدام کنید. البته برای استفاده از این برنامه ابتدا نیاز است تا با استفاده از حساب کاربری خود، به سایت مایکروسافت مراجعه کنید. پس از مراجعه به این وبسایت این برنامه را به عنوان یک Windows Insider تعیین کنید.

برای ثبت نام در این بخش از طریق این لینک به بخش Windows Insider مایکروسافت رفته و بر روی دکمه REGISTER YOUR ACCOUNT کلیک کنید. کار دیگری که باید انجام دهید آن است که پس از ورود به این بخش، یک بار وارد بخش Windows Insider خود ویندوز شوید.

برای این کار باید بر روی استارت ویندوز (Start) کلیک نمایید. پس از این کار به بخش تنطیمات (Settings) رفته و گزینه ی Update & Security را باز نمایید. برای فعال سازی امکان حذف نرم افزارهای پیش‌فرض ویندوز 10، از میان گزینه‌های موجود، در لیست سمت چپ، آخرین گزینه Windows Insider Program را انتخاب نمایید.

آموزش حذف نرم افزارهای پیش‌فرض ویندوز 10

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات سخت افزاری و نرم افزاری مرتبط با تعمیر انواع لپ تاپ به کاربران آن است. دارندگان کلیه مدل های لپ تاپ می توانند پس از مراجعه به نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ و حضور در پارت تخصصی مربوطه، سرویس ها و خدمات مورد نیاز را دریافت نمایند.

شما کاربران گرامی می‌توانید با انتخاب آگاهانه‌ی نمایندگی تعمیر لپ تاپ در کمترین زمان و با هزینه مصوب، دستگاه معیوب خود را تعمیر کنید و شاهد بازیابی همه جانبه کیفیت لپ تاپ خود باشید. وجود آرشیوی جامع از قطعات اورجینال شرکتی نیز سبب گشته تا نه تنها عیوب موجود در دستگاه، مرتفع گردد بلکه به دلیل جایگزینی قطعات با اجزا اورجینال،کیفیت اولیه به دستگاه بازگردد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩