اشتراک گذاری

تعمیر DVD رایتر لپ تاپ

درایو یکی از قطعات قابل تعویض بکاررفته در لپ تاپ است که وظیفه آن دسترسی و خواندن اطلاعات از طریق یک لیزر و لنز است که در مجموع Optics خوانده می‌شوند. مدل‌های جدید‌تر درایو‌ها که در لپ تاپ های امروزی به کار می‌روند دارای بلو-ری نیز می‌باشند. اگر چه درایو یکی از قطعات معمول و متداول بکاررفته در لپ تاپ های امروزی است اما –در این میان- شرکت اپل مدت‌هاست که اقدام به حذف درایو نوری از لپ تاپ های خود کرده است و سرویس هایی نظیر Mac Appstore و Netflix را جایگزین این درایوها کرده است؛ (البته در نمونه‌های قدیمی‌تر مک بوک‌های پرو، این درایو موجود است‌).

در هر حال این بخش از لپ تاپ‌ها نیز، گاه به هر دلیل دچار اشکال شده و نیازمند تعمیر می‌گردد. تعمیر DVD رایتر لپ تاپ ، بایدها و نبایدها خاص خود را دارد که می‌بایست در حین این کار رعایت شوند. خوشبختانه امکان تعویض این بخش از دستگاه نیز، در صورتی که امکان تعمیر آن منتفی گردد- وجود دارد و طی مدت زمانی اندک امکان‌پذیر است.

تعمیر DVD رایتر لپ تاپ

تعمیرات DVD رایتر لپ تاپ

تعمیر DVD رایتر لپ تاپ به دلیل نیاز به باز کردن قاب دستگاه و جداسازی آن از لپ تاپ، می‌بایست صرفاً توسط کارشناسانی انجام پذیرد که در این حوزه تخصص دارند. در روند تعمیر DVD رایتر لپ تاپ ، قاب پشتی دستگاه باز شده و باتری آن خارج می‌شود. در ادامه تمامی کابل‌هایی که ممکن است به نوعی در روند تعمیر درگیر شوند ، نظیر کابل اسپیکر راست/ساب ووفر ، جدا شده و ارتباط آنها با دستگاه قطع می‌شود. 

پس از خارج کردن درایو، عملکرد این بخش از دستگاه بررسی شده و تعمیرات مورد نیاز بر روی آن پیاده می‌گردد. در صورتی که خرابی درایو لپ تاپ به اندازه‌ای باشد که امکان تعمیر آن وجود نداشته باشد، درایو معیوب پس از کسب اجازه از صاحب دستگاه با یک نمونه اورجینال تعویض می‌گردد. تعویض درایو صرفاً پس از کسب اجازه از صاحب دستگاه و در صورت تأیید وی انجام می‌پذیرد.

پیشنهاد می شود مقاله آموزش نصب درایورهای لپ تاپ را مطالعه کنید.

تعویض DVD رایتر لپ تاپ

پیش از پرداختن به آموزش تعویض درایو نوت بوک، ذکر این نکته ضروری است که آموزش ارائه شده مربوط به مدل Lenovo Essential G560 است و ممکن است با مدل لپ تاپ شما سازگاری نداشته باشد. بنابراین در جستجوهای انجام شده در فضای مجازی، بهتر است آموزش تعویض DVD رایتر لپ تاپ خود را با توجه به مدل دستگاه انجام دهید.

 • لپ تاپ را خاموش کنید و کابل شارژر را از لپ تاپ جدا نمایید. (توجه: عدم جداسازی کابل شارژر ممکن است منجر به شوک الکتریکی شود.)
 • لپ تاپ را برعکس کنید.
 • دو چفت موجود در لپ تاپ که وظیفه نگهداری باتری را دارند، پیدا کرده و آن ها را به سمت بیرون بکشید تا باز شوند.
 • در ادامه روند تعویض DVD رایتر لپ تاپ لنوو، باتری را به آرامی بیرون کشیده و از لپ تاپ جدا نمایید.
 • هفت پیچ چهارسوی ۵.۳ میلی متری مشخص شده در تصویر زیر را باز کنید.
 • پنل پشت را پس از گشودن پیچ‌ها، باز کنید. این قسمت تعبیه شده باید فضای کافی برای جدا سازی را فراهم کند.
 • در صورتی که پنل به راحتی جدا نمی‌شود، به آن فشار وارد نکنید. مجدداً پنل پشت را بررسی کنید و از باز بودن تمامی پیچ‌ها مطمئن شوید.
 • پس از جدا شدن پنل پشت، باید بتوانید بسیاری از اجزای لپ تاپ از جمله DVD رایتر لپ تاپ را ببینید.
 • پس از باز کردن پنل پشت، امکان دسترسی به دیسک سخت، رم و کیبورد مهیا می‌شود.
 • پیچ چهارسوی ۴.۷ میلی متری که DVD-ROM را نگه می دارد را پیدا کنید.
 • با پیچ گوشتی چهارسو این پیچ را باز کنید. پس از گشودن پیچ، فلز نازک زیر پیچ را به سمت بیرون فشار دهید. برای این کار توصیه می شود از ابزاری کوچک استفاده کنید زیرا فضای کافی برای داخل بردن انگشتتان وجود ندارد.
 • مرحله فوق را به آرامی انجام دهید تا از آسیب زدن به اتصالات الکترونیکی جلوگیری شود.
 • در این مرحله می‌توانید پس از خارج کردن درایو، تعویض DVD رایتر لپ تاپ را انجام دهید.

پیشنهاد سایت : تعمیر باتری لپ تاپ

تعمیرات لپ تاپ در تهران

دارندگان کلیه مدل‌های لپ تاپ می توانند با مراجعه به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در تهران تخصصی‌ترین سرویس‌ها و خدمات مورد نیاز را دریافت نمایند. تعمیرات نوت بوک در این مرکز به دلیل حضور کارشناسان باتجربه و بهره‌مندی از ابزارآلات پیشرفته، به‌گونه‌ای انجام می‌پذیرد که می‌توان مدعی رفع اکثریت قریب به اتفاق اشکالات پیش آمده در این دستگاه‌ها بود. تعمیرات تخصصی نوت بوک در این مرکز در دو پارت مجزای نرم افزاری و سخت افزاری انجام می پذیرد.

ارجاع دستگاه معیوب به هر یک از این پارتها، پس از عیب‌یابی صحیح دستگاه توسط کارشناسان نمایندگی نوت بوک انجام می پذیرد. پس از عیب‌یابی صحیح و اصولی دستگاه، لپ تاپ معیوب به پارت مربوطه ارسال شده و پس از تست صحت کارکرد، برای تحویل به مشتری آماده می شود. 

صحت عملکرد لپ تاپ پس از تعمیر در این مرکز توسط کارشناسان ارشد بخش تعمیر و تحویل انجام می پذیرد. جهت کاهش خطا در این بخش، مدیریت نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در تهران اقدام به ضمانت و گارانتی تمامی خدمات مرتبط با این محصول نموده است.

3/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩