اشتراک گذاری

تعمیرات مک بوک

تعمیر مک بوک اپل در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ به شما این امکان را می دهد که ضمن دریافت خدمات تخصصی از گارانتی پس از تعمیرات مک بوک بهره مند شوید.اگر از عاشقان دل خسته مک بوک هستید باید با بروز یکسری مشکلات رایج در این سیستم هم مدارا کنید؛ البته تا زمانی که رفتار دوستانه ای با مک بوک خود داشته باشید، مطمئنا با مشکلی در این دستگاه مواجه نخواهید شد. 

از رایج ترین مشکلاتی که کاربران مک بوک گاهی اوقات با آن ها مواجه شده و دست به دامن تعمیرکاران لپ تاپ اپل می شوند، می توان به روشن نشدن مک بوک، کار نکردن نمایشگر مک بوک، قفل شدن خود به خود برنامه ها، شارژ خالی کردن مک بوک، داغ شدن بیش از اندازه لپ تاپ اپل، شارژ نشدن باتری آن و … اشاره کرد. 

امکان دارد بروز هر یک از این مشکلات در لپ تاپ اپل، منشا نرم افزاری یا سخت افزاری داشته باشد؛ با این وجود بهترین راه درصورت مواجه شدن با مشکلی در مک بوک، این است که این سیستم را به نمایندگی تعمیرات مک بوک بسپارید.

تعمیرات مک بوک اپل

مرکز تعمیر مک بوک

تعمیرات مک بوک ایر/ پرو/ رتینا به دلیل قیمت بالای این محصولات و نرم‌افزارهایِ ویژه‌ای که از آن‌ بهره‌مند هستند نیازمند متخصصانی است که به تمامی ویژگی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مک بوک ایر/ پرو/ رتینا تسلط و آشنایی داشته باشند و بتوانند در بررسی‌های اولیه ضمن عیب‌یابی صحیح، عملیات مورد نیاز جهت تعمیر دستگاه را تشخیص دهند. 

از این‌رو تعمیرات مک بوک اپل در این مرکز به دست مجموعه‌ای از کارشناسان تعمیر و با بهره‌مندی از ابزارآلاتی صورت می‌گیرد که بالاترین سطح سازگاری را با این محصول دارند. ویژگی‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاریِ ویژۀ این محصول سبب می‌گردد تا کارشناسان تعمیر راهکارهای را به‌کارگیرند که صرفاً خاصِ لپ‌تاپ‌های اپل است.

نمایندگی تعمیر مک بوک در تهران

اگر ساکن کلانشهر تهران هستید و با مشکلی در مک بوک خود مواجه شده و به دنبال مرکزی معتبر برای عیب یابی و تعمیرات تخصصی این دستگاه می گردید، می توانید به یکی از شعبه های نمایندگی تعمیر مک بوک در تهران مراجعه کنید. این مرکز در مناطق مختلف تهران از سعادت آباد گرفته تا امیرآباد، پیروزی، ولیعصر، فرجام و ستارخان شعبه دارد؛ با این وجود می توانید بدون هیچ محدودیتی به هر یک از شعبه های این مرکز که به محل سکونت شما نزدیک تر است، مراجعه کنید.

تعمیر مک بوک در کرج

اگر ساکن استان البرزهستید و یکی ازکاربران مک بوک اپل هستید، می توانید از خدمات مرکزی معتبر و رسمی با مجوز رسمی برای تعمیر مک بوک در کرج بهره مند شوید. از میدان کرج ، هفت تیر ، شاهین ویلا ، باغستان ، گلشهر ، حصارک و همه ی مناطق کرج با ما تماس بگیرید و از خدمات تخصصی برخوردار شوید. 

لازم به ذکر است در صورتی که امکان مراجعه ی حضوری به شعبه تعمیر مک بوک در کرج را ندارید، از خدمات تخصصی تحویل در محل مک بوک بهره مند شوید. برای خدمات  در محل تعمیر مک بوک در کرج با ما تماس بگیرید و درخواست خود را جهت خدمات در محل مک بوک در کرج ثبت نمایید.

تعمیر مک بوک در شهرستانها

برای دریافت خدمات تعمیر مک بوک در شهرستانها ابتدا باید دستگاه خود را به شعبه امیر آباد ارسال کنید.پس از دریافت ، دستگاه عیب یابی شده و جهت اعلام قیمت با شما تماس گرفته میشود.پس از رضایت مشتری تعمیر دستگاه شروع میشود.در صورت عدم رضایت مشتری دستگاه بسته شده و به محل اعلام شده توسط مشتری ارسال میشود.

تعمیر مک بوک در محل

تعمیر مک بوک در محل یک خدمت راحت و سریع است که به شما این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به حمل دستگاه خود به نمایندگی یا مرکز تعمیرات مک بوک، مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آن را حل کنید. با استفاده از این خدمت، شما می‌توانید با یک تعمیرکار مجرب و متخصص در ارتباط باشید و از طریق تلفن یا اینترنت، درخواست خود را ثبت کنید. تعمیرکارمک بوک در کوتاه ‌ترین زمان ممکن به محل شما خواهد رسید و با داشتن تجهیزات و قطعات لازم، دستگاه شما را تعمیر خواهد کرد. 

مزایای تعمیر مک بوک در محل عبارتند از : صرفه‌جویی در وقت و هزینه حمل و نقل، اطمینان از کیفیت خدمات و قطعات تعویض شده ، دسترسی به تعمیرکاران مجرب و متخصص، ارائه ضمانت خدمات و پشتیبانی پس از تعمیر…  در حال حاضر سرویس خدمات مک بوک در محل به صورت پذیرش در محل انجام می شود و دستگاه به صورت رایگان به نمایندگی انتقال داده شده و تعمیرات لازم روی آن انجام می شود.

هزینه تعمیرات مک بوک

هزینه تعمیرات مک بوک به عوامل و مشکلاتی که دستگاه دارد بستگی دارد. نوع مشکل فنی، مدل دستگاه و قطعاتی که باید تعویض شوند، در تعیین هزینه تعمیرات لپ تاپ اپل نقش دارد.

تعمیرات مک بوک پرو

به‌یقین شما نیز آگاهی دارید که حضور کارشناسان متخصص تعمیر در یک مرکز به تنهایی نمی‌تواند ضامن ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات گردد؛ آنچه که در این میان مکمل حضور کارشناسان در تعمیرات مک بوک خواهد بود دسترسی به ابزارآلات تخصصی است؛ ابزاری که برای کارشناسان، امکان پیشبرد عملیات تعمیر و کنترل سیستم‌ها را فراهم سازد.

مدیریت مرکز تعمیرات مک بوک پرو با علم به تمامی موارد مذکور، مجموعه‌ای از تخصصی‌ترین ابزارآلات تعمیر را در اختیار کارشناسان خود نهاده و با تلفیق این دو –یعنی «کارشناسان متخصص» و «ابزارآلات پیشرفته»- موفق به رفع تمامی عیوب سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دستگاه‌های اپل در مرکز تعمیرات مک بوک اپل گشته است. بهره مندی کارشناسان مرکز تعمیرات مک بوک پرو از پیشرفته ترین تجهیزات عیب یابی و تعمیر سبب گشته تا تخصصی ترین مراحل عیب یابی در این مرکز انجام گشته و برترین راهکارهای تعمیر بر روی دستگاه‌های مک بوک پیاده گردند.

تعمیرات مک بوک ایر

مک بوک ایرهای اپل ، خوشبختانه یا متأسفانه، ساختار سخت افزاری و نرم افزاری خاص خود را دارند. این موضوع ‌سبب شده تا تعمیرات آنها نیز شرایط خاص خود را داشته باشد. موضوع دیگری که تعمیرات مک بوک ایرهای اپل را ویژه می‌سازد، قیمت بالای این محصولات در قیاس با سایر دستگاه‌هاست. در صورت بروز اشکال، به ویژه اشکالات سخت افزاری در این دستگاه‌ها، کاربران احتمالا ناچار به پرداخت هزینه‌ی نسبتاً بالایی جهت تعمیر خواهند بود.

تمامی این ها، در کنار نبود مراکز متخصص و البته متعهد، ما را بر آن داشت تا تخصصی‌ترین سرویس تعمیرات مک بوک ایر را در مجموعه‌ی خود راه‌‌اندازی کنیم. دارندگان انواع مک بوک اپل می‌توانند با مراجعه به این مرکز تخصصی ترین سرویس‌های سخت افزاری و نرم افزاری این محصول را دریافت نمایند. مجموعۀ ما در نمایندگی تعمیرات مک بوک اپل کادری متخصص و کارآمد از برترین تعمیرکاران این حوزه را به همکاری فراخوانده تا شما هموطنان گرامی با یک بار مراجعه به این مرکز، بتوانید هرگونه عیب و نقص ایجاد شده در دستگاه خود را تعمیر و رفع کنید و از مراجعه به مراکز دیگر بی‌‌نیاز شوید.

تعمیر مک بوک اپل

تعمیر آنلاین مک بوک

تعمیر آنلاین مک بوک یک روش جدید و راحت است که به شما اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به حضور در نمایندگی یا مرکز تعمیرات، مشکلات نرم‌افزاری دستگاه خود را حل کنید. با استفاده از این روش، شما می‌توانید با یک تعمیرکار مجرب و متخصص در ارتباط باشید و از راه دور به رفع اشکالات نرم‌افزاری، نصب و آپدیت برنامه‌ها، پشتیبان‌گیری و بازیابی اطلاعات و غیره کمک بگیرید. 

به این ترتیب به راحتی مشکلات نرم افزاری مک بوک شما رفع خواهد شد. در صورت بروز هر گونه مشکل نرم افزاری کافی ست با ما تماس بگیرید و از مشاوره با کارشناسان تعمیر مک بوک بهره مند شوید.

تعمیر آنلاین مک بوک

عیب یابی مک بوک اپل

تکنسین های این مرکز با تخصصی که در زمینه عیب یابی و تعمیر مک بوک دارند، به عیب یابی این سیستم می پردازند و مشکل اصلی آن را پیدا می کنند. سپس شما را در جریان مشکل به وجود آمده برای این دستگاه قرار داده و هزینه برآورد شده برای تعمیر لپ تاپ اپل را به شما اطلاع می دهند. درنهایت نیز اگر تمایل داشتید، پروسه تعمیرات لپ تاپ اپل را آغاز می کنند و این دستگاه را بدون هیچ مشکلی مانند روز اول در اختیار شما قرار می دهد؛ بنابراین اگر مک بوک شما هم مشکل دار شده است، فرصت را از دست ندهید و از سرویس های تعمیرات مک بوک در مرکز تعمیر لپ تاپ اپل استفاده کنید.

علاوه بر این می توانید از سرویس پذیرش و تحویل دستگاه در محل مرکز تعمیرات لپ تاپ نیز استفاده کنید، تنها کافیست که با این مرکز تماس بگیرید؛ تا کارشناس مربوطه به آدرس مورد نظر شما اعزام شده، مک بوک معیوب شده را از شما تحویل گرفته و آن را به یکی از شعبه های نمایندگی تعمیرات مک بوک انتقال داده و پس از تعمیر مک بوک، این دستگاه را در درب منزل به شما تحویل دهد.

خدمات تعمیرات مک بوک اپل

تعمیر کیبورد مک بوک

کیبورد مک بوک یا در اثر ریختن آب یا مایعات دیگر بر روی آن از کار می افتد و دچار مشکل می شود یا در صورت بروز اختلالات نرم افزاری؛ البته در حالت اول یک یا چند کلید کیبورد از کار می افتند اما در حالت دوم کل صفحه کلید لپ تاپ از کار می افتد. اگر دلیل اصلی کار نکردن کیبورد مک بوک بروز مشکلات نرم افزاری باشد، به راحتی می توان مشکل کیبورد لپ تاپ اپل را برطرف کرده و دوباره مث روز اول با آن کار کرد؛ اما اگر یک یا چند کلید کیبورد از کار افتاده باشد، راهی جز تعویض کل کیبورد مک بوک نیست.

اگر به تازگی روی کیبورد مک بوک شما آب ریخته است و یک یا چند کلید آن دچار مشکل شده است، بهتر است این سیستم را جهت تعویض کیبورد به نمایندگی تعمیرات مک بوک بسپارید.

تعمیر شارژر مک بوک

چرا مک بوک شارژ نمی شود؟ دلایل متعددی وجود دارد که موجب بروز چنین مشکلی می شود اما اول از همه باید شارژر یا آداپتور این دستگاه را بررسی کرد. اگر در منزل خود آداپتور دیگری دارید که مخصوص مک بوک باشد، می توانید مک بوک را به آن متصل کنید تا مطمئن شوید که شارژر مک بوک مشکل دارد یا خیر؛ درصورتی که با انجام این کار مک بوک شما شارژ شد، به این معناست که شارژر آن به مشکل خورده است و نیاز به تعویض دارد.

برای اطمینان از این مسئله می توانید مک بوک و شارژر آن را به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ بسپارید تا تکنسین های این مرکز پس از عیب یابی دقیق شارژر و مک بوک، درصورت نیاز یک شارژر اورجینال به شما بدهند.

تعمیر مشکل هنگ کردن مک بوک

هنگ کردن مک بوک یکی از رایج ترین مشکلاتی است که کاربران مک بوک ممکن است با آن مواجه شوند. این مشکل ممکن است به دلیل بار زیاد رم یا پردازنده، وجود نرم افزارهای ناسازگار، بروزرسانی ناقص سیستم عامل و یا مشکلات دیگری رخ دهد. برای رفع این مشکل، می توانید ابتدا فضای ذخیره سازی دستگاه خود را بررسی کنید و فایل های غیرضروری را حذف کنید. همچنین بستن برنامه های غیرضروری که در حال حاضر در حال اجرا هستند و بروزرسانی سیستم عامل مک بوک نیز می تواند به شما در رفع مشکل کمک کند. در صورتی که این راه حل ها به شما کمک نکردند، می توانید از نرم افزارهای بهینه سازی مانند CleanMyMac و Disk Cleanup Pro استفاده کنید. در نهایت، اگر هیچ یک از این راه حل ها به شما کمک نکرد، بهتر است با نمایندگی تعمیر مک بوک تماس بگیرید.

تعمیر مشکل هنگ کردن مک بوک

ارتقا رم و هارد لپ تاپ اپل

به مرور زمان با پر شدن حافظه مک بوک، سرعت این دستگاه کند می شود و نمی توان برنامه های جدیدی بر روی آن نصب کرد. همانطور که می دانید هیچ یک از مشکلات لپ تاپ آزاردهنده تر از این مسئله نیست که مدت طولانی را منتظر بوت شدن این دستگاه یا اجرا شدن برنامه ها بر روی آن بمانیم. هر کاربری با بروز چنین مشکلاتی در مک بوک خود به فکر ارتقا آن می افتد.

معمولا ارتقا رم و هارد در اکثر لپ تاپ های اپل امکان پذیر است و در افزایش سرعت این دستگاه تاثیر بسزایی دارد. خوشبختانه یکی دیگر از خدماتی که نمایندگی تعمیرات مک بوک به کاربران ارائه می دهد، ارتقا رم و هارد لپ تاپ اپل است؛ به گونه ای که تکنسین های این مرکز به خوبی مشخصات و کانفیگ مک بوک شما را بررسی می کنند و میزان رم و هاردی که سیستم شما ساپورت می کند را تشخیص داده و آن ها را ارتقا می دهند.

تعمیر باتری مک بوک

باتری مک بوک یا هر لپ تاپ و دستگاه دیگری یک قطعه مصرفی است که دیر یا زود خراب شده و دست شما را توی پوست گردو می گذارد. وقتی می توانید بفهمید که باتری مک بوک به پایان راه رسیده است و نیاز به تعویض دارد که خیلی زود شارژ خالی کند. با این وجود اگر باتری مک بوک شما هم خیلی زود شارژ خالی می کند و باید مدام آن را به برق بزنید، مطمئن باشید که به پایان راه رسیده است.

جهت تعویض باتری مک بوک می توانید به یکی از شعبه های نمایندگی تعمیرات مک بوک مراجعه کنید. تکنسین های این مرکز با عیب یابی دقیق این دستگاه از خراب بودن باتری آن اطمینان حاصل کرده و سپس یک باتری اورجینال را جایگزین آن می کنند.

ارتقا سی پی یو و گرافیک مک بوک

در مک بوک های قدیمی از یک کارت گرافیک بر روی مادربرد استفاده می شد که گیمرها و آن دسته از کاربرانی که با ساخت و ویرایش ویدیو سر و کار داشتند، می توانستند به راحتی کارت گرافیک را از روی مادربرد جدا کرده و یک کارت گرافیک پیشرفته تر جایگزین آن کنند؛ اما در مک بوک های جدید دیگر خبری از کارت گرافیک نیست و به جای آن از چیپ گرافیک استفاده می شود؛ به گونه ای که چیپ گرافیک بر روی مادربرد لحیم می شود و به همین دلیل امکان ارتقا چیپ گرافیک خیلی کار سختی است که ریسک بسیار بالایی دارد و امکان دارد به مادربرد آسیب جدی وارد شود؛ به همین دلیل اکثر اوقات تعمیرکاران به کاربران مک بوک ها، پیشنهاد می کنند که بی خیال ارتقا گرافیک این سیستم شوند.

ارتقا سی پی یو لپ تاپ اپل نیز دردسرهای خاص خودش را دارد؛ برای مثال قبل از ارتقا CPU مک بوک باید حداکثر سرعت مادربرد شما مورد بررسی قرار بگیرد و در کل ارتقا پردازنده این دستگاه به مادربرد آن بستگی دارد. علاوه بر این زمانی که CPU مک بوک را ارتقا دهید، حرارتی که توسط CPU تولید می شود، چندین برابر می شود؛ به همین دلیل سیستم شما به فن قوی تری احتیاج خواهد داشت. در کل این احتمال وجود دارد که اگر بخواهید پردازنده مک بوک را ارتقا دهید، مجبور شوید فن آن را نیز ارتقا دهید؛ به همین دلیل نمایندگی تعمیرات مک بوک خدمات ارتقا سی پی یو و گرافیک لپ تاپ اپل را به کاربران ارائه نمی دهد.

تعمیر مک بوک با مشکل وصل نشدن به اینترنت

وصل نشدن مک بوک به اینترنت یکی از مشکلات شایعی است که کاربران مک بوک ممکن است با آن روبرو شوند. ابتدا باید مطمئن شوید که دستگاه شما به شبکه Wi-Fi یا اینترنت با سیم وصل شده  و اتصال به درستی برقرار شده است. سپس می توانید تنظیمات شبکه خود را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که IP شما به درستی تنظیم شده است. در صورت بروز مشکل، می توانید تنظیمات شبکه را مجدداً بازنشانی کنید. همچنین، برای وصل شدن به اینترنت شبکه دیگری را امتحان کنید. در صورتی که هیچ یک از این راه حل ها به شما کمک نکرد، بهتر است با پشتیبانی فنی تعمیرات مک بوک تماس بگیرید.

تعمیر مادربرد مک بوک

کند شدن شدید مک بوک، نصب نشدن سیستم‌عامل مک، خاموش شدن ناگهانی مک بوک و روشن نشدن این دستگاه همگی از نشانه‌های خرابی مادربرد آن هستند. مادربرد نه تنها نگهدارنده مهم‌ترین قطعات سیستم از پردازنده گرفته تا کارت گرافیک، رم و تمامی ورودی / خروجی‌ها می‌باشد بلکه ارتباط بین تمامی این اجزاء و نقش و مسئولیت هر یک از آن‌ها را تعیین می‌کند. به همین دلیل مادربرد، مهم‌ترین قطعه مک بوک به شمار می‌رود که اگر دچار مشکل شود، عملکرد کل این سیستم با اختلال مواجه می‌شود.

عواملی نظیر: وارد شدن ضربه به سیستم، نفوذ رطوبت به آن، اتصال کابل‌های غیراستاندارد و از همه مهم‌تر نوسان برق موجب خراب شدن مادربرد مک بوک می‌شوند. با این وجود به شما توصیه می‌کنیم جهت جلوگیری از خراب شدن مادربرد و بلااستفاده شدن مک بوک خود از وارد شدن ضربه و رطوبت به این دستگاه خودداری کنید و مطمئن شوید که از کابل‌های استاندارد برای اتصال به این دستگاه استفاده می‌کنید و آن را به محافظ برق متصل کرده‌اید. به این دلیل که محافظ برق مانع از بروز نوسان برق در سیستم و خراب شدن مادربرد آن می‌شود.

تعمیر پورت های مک بوک

پورت‌های مک بوک شامل انواع مختلفی از درگاه‌ها و اتصالات هستند که به کاربران اجازه می دهند تا با دستگاه‌های مختلف ارتباط برقرار کنند. این پورت‌ها ممکن است با گذر زمان خراب شوند و نیاز به تعمیر داشته باشند. تعمیر پورت های مک بوک به صورت حرفه ای و با استفاده از قطعات اصلی باید انجام شود تا از خرابی بیشتر سیستم جلوگیری شود. اگر پورت‌های مک بوک شما خراب شده‌اند، بهتر است به یک متخصص تعمیر مک بوک مراجعه کنید کارشناسان مرکز تعمیرات مک بوک خدمات تخصصی در زمینه تعمیر و تعویض انواع پورت های مک بوک را انجام می دهند.

تعمیر کارت گرافیک مک بوک

دلیل بهم‌ریختگی تصویر در نمایشگر مک بوک چیست؟ چرا تصویر مک بوک شطرنجی شده است؟ چرا تصویر در مک بوک سیاه است؟ دلیل گیر کردن تصویر بر روی نمایشگر مک بوک چیست؟ دلیل سفید یا مات شدن صفحه‌نمایش مک بوک چیست؟ تمامی این سوالات از رایج‌ترین پرسش‌هایی هستند که توسط کاربران مک بوک از تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات مک بوک اپل پرسیده شده‌اند.

اگر شما هم با یکی از این مشکلات در دستگاه خود مواجه شده‌اید، لازم است بدانید که به احتمال زیاد کارت گرافیک سیستم شما به مشکل خورده است و به عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی نیاز دارد. خرابی کارت گرافیک به عنوان قطعه‌ای که اطلاعات باینری را به تصویر تبدیل می‌کند با تمامی مشکلاتی که در نمایش تصاویر در مک بوک به وجود می‌آید، ارتباط مستقیم دارد. از مهم‌ترین عواملی که موجب خرابی کارت گرافیک مک بوک می‌شوند، می‌توان به نوسان برق و آبخوردگی این سیستم اشاره کرد.

تعمیر کارت گرافیک مک بوک

تعمیر پاور مک بوک

روشن نشدن مک بوک یا خاموش شدن خود به خود این دستگاه علاوه‌بر اینکه می‌تواند به دلیل خرابی مادربرد سیستم باشد، می‌تواند به دلیل خرابی پاور آن نیز باشد چراکه پاور مک بوک وظیفه تامین برق موردنیاز سیستم را برعهده دارد. به گونه‌ای که جریان برق شهری را دریافت می‌کند و آن را به جریان برق موردنیاز مک بوک تبدیل می‌نماید. سپس این جریان برق را از طریق مادربرد به تمامی قطعات مک بوک منتقل می‌کند.

به همین دلیل است که اگر جریان برق نوسان داشته باشد، علاوه‌بر اینکه پاور سیستم آسیب می‌بیند، مادربرد و سایر قطعات آن نیز آسیب می‌بینند. بنابراین اکیداً توصیه می‌شود که زمان شارژ کردن مک بوک، آن را به محافظ برق متصل کنید. درضمن اگر سیستم شما هم روشن نمی‌شود یا اینکه ناگهان خاموش شده است، به شما توصیه می‌کنیم، جهت عیب‌یابی این دستگاه و تعمیرات تخصصی قطعه آسیب‌دیده آن، سیستم خود را به نمایندگی تعمیرات مک بوک اپل بسپارید.

تعمیر تاچ پد مک بوک

از کار افتادن تاچ پد مک بوک، شایع‌ترین مشکلی است که برای آن به وجود می‌آید به گونه‌ای که به هیچ یک از دستورات لمسی کاربر پاسخی نمی‌دهد. بروز این مشکل به دلیل اختلالات نرم‌افزاری در سیستم است از عدم بروزرسانی درایور تاچ پد گرفته تا فریز شدن یا هنگ کردن این دستگاه، ویروسی شدن و نصب بدافزار بر روی آن. از طرفی امکان دارد کاربر به صورت تصادفی تاچ پد مک بوک خود را از روی کیبورد آن غیرفعال کرده باشد.

همچنین امکان دارد در تنظیمات مک بوک، تاچ پد آن غیرفعال شده باشد. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم که اول از همه به بررسی تک تک این موارد که به آن‌ها اشاره کردیم، بپردازید و درصورتی که مشکل تاچ پد سیستم شما برطرف نشد، عیب‌یابی آن را به نمایندگی تعمیرات مک بوک اپل بسپارید.

تعمیر تاچ پد مک بوک اپل

اختلالات رایج در مک‌بوک

در این بخش قصد داریم تا شما را با برخی از اختلالات رایج در مک‌بوک اپل آشنا سازیم. با ما همراه باشید :

مشکلات باتری مک بوک

در صورتی که باتری مک‌بوک شما تا حدی شارژ می‌شود اما کامل نمی‌گردد ممکن است اشکال از آداپتور و یا کابل شارژ باشد. با در نظر گرفتن این مسئله که اَپل همواره تمایل به تعویض کابل‌ها توسط کاربرانش دارد، ممکن است تعویض MagSafe سبب رفع این مشکل گردد. بطور کلی آداپتورهای L-syle و T-style می‌توانند جایگزین یکدیگر گردند اما کانکتورهای MagSafe 2 نمی‌توانند در کامپیوترهای نسل قبل به‌کار برده شوند. در نظر داشته باشید که آداپتورهای T یا L می‌توانند در MagSafe 2 استفاده شوند.

جهت انجام برخی اقدامات تخصصی در این زمینه می‌توانید به مرکز تعمیرات مک بوک اپل مراجعه نموده و از امکانات تخصصی و دانش کارشناسان حاضر در این مجموعه بهره‌مند گردید.

در صورتی که از سالم و مناسب بودن کابل خود اطمینان دارید می‌بایست از عدم وجود اشکال در کابل و یا پورت اطمینان حاصل کنید. از پریز برق دیگری استفاده نمایید. همچنین برای یک دقیقه، مک‌بوک را از برق جدا ساخته و مجدداً به پریز بزنید. در صورتی که با این اقدامات مشکل مک‌بوک شما رفع نگردد احتمالاً نوساناتی در سیستم برق مخل کارکرد مک‌بوک گشته‌اند.

ذکر موارد فوق تنها جهت آشنایی با برخی موارد تعمیراتی است که در مرکز تعمیرات مک بوک اپل انجام می‌پذیرد و شرح تمامی موارد انجام شده، آن هم به تفصیل، در این مقال نمی‌گنجد. جهت کسب اطلاع از دیگر خدمات ارائه شده در این مرکز می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی ذکر شده در این وب‌سایت اقدام نمایید.

خوشبختانه به جز مدل رتینا، تمامی مدل‌های ۱۳ و ۱۵ اینچی مک‌بوک پرو به استفاده از فضای ذخیره‌سازی حالت جامد (SSD) روی آورده‌اند. در صورتی که صاحب یک مک‌بوک قدیمی هستید و قصد ارتقاء هارد آن را دارید می‌توانید آن را با یک HDD با حجم بیشتر و یا یک HHD سریع‌تر و یا  SSD فوق‌سریع ارتقاء دهید.

مشکلات هارد در مک بوک اپل

اگر هارد دیسک مک‌بوک شما کند شده ، تعویض آن، با یک SSD یا Solid State Drive کمک شایانی خواهد کرد. جهت انجام برخی اقدامات تخصصی در این زمینه می‌توانید به مرکز تعمیرات مک بوک اپل مراجعه نموده و از امکانات تخصصی و دانش کارشناسان حاضر در این مجموعه بهره‌مند گردید.

پاسخ به این سوال خوشبختانه مثبت است و در لیست کنونی دستگاه‌های اپل، مک پرو، آی‌مک های تا ۲۰۱۱ و  آی مک ۲۷ اینچ ۲۰۱۲، مک‌مینی‌ها و مک‌بوک پروی به جز رتینا قابلیت آپگرید و به‌روز رسانی سخت افزاری در هر زمان را دارند. برای تشخیص این که آیا سیستم مک‌بوک شما قابلیت به‌روزرسانی را دارد یا خیر می‌توانید از برنامه‌های آنلاینی نظیر Crutial، Kingston ، و Tiger Direct استفاده نمایید. در صورتی که سرعت مک‌بوک شما کاهش یافته احتمالا باید حافظه RAM را تعویض نمایید.

این کار باعث افزایش کارایی و سرعت سیستم خواهد شد. انتخاب میزان حافظه در حقیقت بسته به کارهایی است که شما انجام می‌دهید و با توجه نوع استفاده‌ی شما، میزان رم نیز مشخص می‌گردد. برخی فعالیت‌ها نیاز به رم بالا دارند لیکن در صورتی که یک کاربر عادی باشید همان رم دستگاه کفایت می‌کند. جهت انجام برخی اقدامات تخصصی در این زمینه می‌توانید به مرکز تعمیرات مک‌بوک مراجعه نموده و از امکانات تخصصی و دانش کارشناسان حاضر در این مجموعه بهره‌مند گردید.

مشکلات صفحه نمایش مک بوک

صفحه نمایش مک‌بوک، یکی از قطعات بسیار مهم در مک‌بوک‌ها است که به سبب قابل حمل و جابجایی این دستگاه بسیار در معرض آسیب است. ال‌سی‌دی مک‌بوک، ممکن است به دلایلی مختلف نظیر رها‌شدن از دست کاربر و یا سقوط از روی میز، و یا وارد شدن فشار بیش از اندازه آسیب ببیند. متأسفانه شکستگی ال‌سی‌دی مک‌بوک غالباً قابل ترمیم نیست و می‌بایست تعویض گردد.

در صورتی که صفحه نمایش مک‌بوک شما آسیب‌دیده و نیاز به تعویض این بخش حیاتی دارید می‌توانید با مراجعه به مرکز تعمیرات مک‌بوک نسبت به این کار اقدام نمایید. این مرکز با بهره‌گیری از بهترین تجهیزات و به‌کارگیری متخصصین این حوزه، آمادۀ ارائه‌ی انواع خدمات در خصوص تعمیرات مک بوک اپل از جمله تعویض ال‌سی‌دی مک‌بوک می‌باشد. متخصصین مرکز پس از بررسی ال‌سی‌دی مک‌بوک‌، آن را با نمونه مرغوب و اورجینال تعویض خواهند کرد.

ایرادات صفحه کلید MacBook

صفحه کلید مک‌بوک‌ها در قیاس با دیگر لپ‌تاپ‌ها، از ظرافت، زیبایی و کیفیت بالاتری برخوردارند به گونه‌ای که کاربر به ندرت از کار با آن‌ها خسته می‌شود. اما به دلیل قابل حمل بودن این دستگاه‌ها امکان پیشامدهایی که سبب خرابی کیبورد مک‌بوک گردند زیاد است. بنابراین محافظت و رعایت نکات ایمنی در هنگام حمل آن ها ضروری است؛ توجه به این موارد و تلاش در جهت پیشگیری از آن‌ها ضروری است؛ پیشگیری از ریخته‌شدن مایعات بر روی کیبورد، گیر کردن آشغال زیر دکمه‌های کیبورد، ضربه دیدن کیبورد، پیشگیری از تماس‌های مداوم و مکرر کیبورد با مواد خارجی نظیر گرد و غبار و مایعات.

در هرحال در صورتی که کیبورد مک‌بوک شما به هر دلیل آسیب‌دیده و پاسخگوی دستورات شما نیست می‌توانید جهت بررسی علل و اشکالات پیش‌آمده به مرکز تعمیرات مک‌بوک اپل مراجعه نمایید. کارشناسان این مرکز به سبب فعالیت‌های مشترکی که با مرکز تعمیرات تهران ‌لپ‌تاپ دارند از تجهیزات و متد‌های پیشرفته و روز دنیا جهت رفع و حل ایرادات پیش‌آمده در مک‌بوک استفاده می‌نمایند.

تعمیرات اسپیکر لپ تاپ اپل

اگر اسپیکر لپ تاپ اپل شما دچار مشکل شده است، می‌توانید آن را برای تعمیر به ما بسپارید. هزینه تعمیر اسپیکر لپ تاپ اپل به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله مدل دستگاه و نوع مشکل. در بعضی موارد، مشکلات کوچک مانند بلند شدن میله‌های صدا، تمیز کردن درگاه‌ها و اتصالات یا تنظیم مجدد تنظیمات، می‌توانند بدون هزینه یا با هزینه کمی رفع شوند. 

تعویض و تعمیر ال سی دی مک بوک

 اگر مک بوک اپل شما روشن شد اما نمایشگر هیچ تصویری نداشت و صفحه سیاه بود، احتمالا نیاز به تعمیر صفحه نمایش ال‌سی‌دی دارد. اگر خرابی از مادربورد یا کارت گرافیک نبود، به شدت احتمال دارد مدارهای ال‌سی‌دی دچار آسیب شده باشند.  گاهی اوقات ممکن است نور کم یا هاله‌ای از تصویر در صفحه نمایش ال‌سی‌دی دیده شود.  بسیاری از کاربران اظهار داشتند که مک بوک  روشن می‌شود و تصویر نمایش داده می‌شود، اما پس از چند دقیقه، ناگهان تصویر از بین می‌رود و صفحه نمایش سیاه می‌شود. تعمیر صفحه نمایش ال‌سی‌دی مک در این موارد ضروری است و باید به سرعت و با تخصص انجام شود.  اما قبل از آن لازم است موارد نرم‌افزاری نیز بررسی شوند و اگر مشکلی در این بخش وجود نداشته باشد، عملیات تعمیر ال‌سی‌دی  اپل انجام شود. یک نکته دیگر این است که اگر صفحه نمایش شکسته باشد، امکان تعمیر آن وجود ندارد و باید حتماً تعویض شود. 

تعمیر لولای مک بوک اپل

تعویض لولا MacBook یک از عملیات مهم در تعمیرات مک بوک است.  لولا را می توان به عنوان یکی از اجزای اساسی در کارکرد یک مک بوک در نظر گرفت که وظیفه حمایت از وزن دستگاه را بر عهده دارد. با گذر زمان و استفاده مکرر، لولا امکان خرابی یا فرسودگی را پیدا می کند و نیاز به تعویض دارد. در این فرآیند، لولا قدیمی با یک لولای جدید و سالم جایگزین می شود تا دستگاه بازهم به عملکرد بهینه خود بازگردد. تعویض لولای MacBook توسط فروشگاه های تخصصی مجاز یا توسط تعمیرکاران مجرب انجام می شود. 

مشکلات رایج مک بوک اپل

علت سیاه شدن صفحه نمایش مک بوک چیست ؟

سیاه شدن صفحه نمایش مک بوک دلایل سخت افزاری و نرم افزاری مختلفی دارد .برای برطرف کردن این مشکل به شما راهکارهایی پیشنهاد میکنیم:

  • بررسی شارژ مک‌بوک
  • ریست مک بوک اپل
  • ریست NVRAM/PRAM
  • استفاده از حالت Safe Mode
  • نصب مجدد MacOs

علت داغ شدن مک بوک چیست ؟

داغ شدن مک بوک ممکن است به دلایل مختلفی باشد، اما برخی از دلایل شایع شامل موارد زیر می‌شود:

فعالیت پردازنده بالا: اگر برنامه‌ها یا پردازه‌های سنگینی روی مک بوک اجرا شود، پردازنده بیشتر فعال می‌شود که باعث افزایش دما می‌شود.

محیط گرم: تهویه مناسب در محیط کار مک بوک ناکافی است و هوا گرم‌تر از حد مناسب است.

کاهش ورود هوا: ورودی هوا به سیستم خنک‌کننده مک بوک مسدود است که باعث کاهش اثربخشی خنک‌کننده می‌شود.

ضرورت تمیزی مک بوک: تمامیت خنک‌کننده‌ها و فن‌های داخلی مک بوک به خوبی تمیز نیست که مانع از ترکیب خوبی از حرارت می‌شود.

اگر مک بوک شما به طور مداوم داغ می‌شود و مشکل ادامه پیدا می‌کند، توصیه می‌شود به یک تعمیرکار متخصص یا خدمات پس از فروش اپل مراجعه کنید. 

علت روشن نشدن مک بوک چیست ؟

دلایل مختلفی برای روشن نشدن مک بوک شما وجود دارند. برخی از رایج ترین آنها عبارتند از:

مشکلات مربوط به برق : مطمئن شوید که کابل برق به درستی به مک بوک و پریز برق متصل شده است. همچنین می توانید از یک کابل و پریز برق دیگر استفاده کنید تا مطمئن شوید که مشکل از آنها نیست.

مشکلات مربوط به باتری : اگر از مک بوک خود به صورت بی سیم استفاده می کنید و باتری آن ضعیف است، ممکن است روشن نشود. مک بوک را به برق وصل کنید و چند دقیقه صبر کنید تا شارژ شود، سپس دوباره امتحان کنید. اگر از باتری داخلی استفاده می کنید، ممکن است باتری معیوب شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

مشکلات مربوط به نرم افزار: گاهی اوقات، مشکلات نرم افزاری می تواند مانع روشن شدن مک بوک شود. می توانید با نگه داشتن کلید Shift در هنگام روشن شدن مک بوک، وارد Safe Mode شوید. اگر مک بوک شما در Safe Mode روشن می شود، می توانید مشکل را با حذف برنامه ها یا فایل هایی که اخیراً نصب کرده اید، برطرف کنید.

مشکلات مربوط به سخت افزار: اگر هیچ یک از راه حل های دیگر کار نکرد، ممکن است مشکل از سخت افزار مک بوک شما باشد. در این صورت، باید برای تعمیر مک بوک در مرکز سخت افزار ایران اقدام نمایید.

راه های ارتباطی با نمایندگی تعمیرات مک بوک چگونه است ؟

نمایندگی های تعمیرات مک بوک از طریق وب سایت، ایمیل، تلفن دردسترس و آماده پاسخگویی به شما هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر وارد بخش پشتیبانی 24 ساعته لپ تاپ اپل  در وب سایت نمایندگی تعمیر لپ تاپ شوید شما می توانید از طریق این کانال ها با ما تماس بگیرید و مشکل خود را شرح دهید. کارشناسان ما می توانند به شما در عیب یابی مشکل و تعیین بهترین راه حل کمک کنند.

خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیر مک بوک با گارانتی میباشد؟

بله، نمایندگی های تعمیرات مجاز مک بوک خدمات خود را با گارانتی ارائه می دهند. این به این معنی است که اگر تعمیر نتواند مشکل را حل کند یا مشکل دوباره رخ دهد، ما آن را به صورت رایگان تعمیر می کنیم. مدت زمان گارانتی بسته به نمایندگی و نوع تعمیر متفاوت است.

نمایندگی MacBook

نمایندگی لپ تاپ اپل ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس های مرتبط با مک بوک های اپل در حوزه‌های تعمیر نرم افزاری، تعمیرات سخت افزاری، فروش لپ تاپ، بهسازی، تعویض قطعات، بازیابی اطلاعات، برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با لپ تاپ و … است. شما کاربران گرامی در صورت نیاز به هر یک از سرویس های مذکور می توانید به نمایندگی لپ تاپ Apple مراجعه کرده و پس از حضور در پارت مربوطه، آنها را دریافت نمایید.

فروش انواع لپ تاپ های اپل، تعمیرات سخت افزاری لپ تاپ اپل (نظیر تعمیر خرابی شارژر لپ تاپ، تعمیر خرابی باتری لپ تاپ اپل، تعمیر خرابی ال سی دی و ال ای دی لپ تاپ اپل، تعمیر خرابی صفحه کلید لپ تاپ اپل، تعمیر خرابی مادربرد لپ تاپ اپل و… )، تعمیرات نرم افزاری لپ تاپ اپل (نظیر نصب و ارتقاء سیستم عامل، ارتقا و آپگرید لپ تاپ، نصب و ارائه تمامی درایورهای لپ تاپ، نصب انواع نرم افزارهای جانبی و…)، ارائه مشاوره های تخصصی، برگزاری دوره های آموزشی و … برخی از تخصصی ترین سرویس های ارائه شده در نمایندگی تعمیرات مک بوک اپل است. وجه اشتراک تمامی خدمات مذکور، پیاده سازی آنها توسط مجرب‌ترین و خبره‌ترین کارشناسان در یک فضای کاملاً حرفه‌ای است.

واحد تعمیرات تهران لپ تاپ

خدماتِ ارائه شده در مرکز تعمیرات تهران لپ تاپ دربردارنده‌ی شرایط و ویژگی‌هایی است که آن را از دیگر سرویس‌دهنده‌های هم‌رده‌ی خود متمایز ساخته است؛ برخی از ویژگی‌های مرکز تعمیرات تهران لپ تاپ عبارتند از: بهره‌مندی مرکز تعمیرات مک بوک اپل از به‌روزترین ابزارآلات تعمیر و ترمیم، به‌کارگیری کارشناسان دارندۀ مدارکِ بین‌المللی در مرکز تعمیرات مک بوک اپل ، استفاده از تجهیزاتی که بالاترین میزان سازگاری و انعطاف با محصولات اپل را دارند، تست مک بوک اپل تعمیر شده در حضور صاحب دستگاه به منظور اطمینان از صحت عملکرد آن، تعهد مرکز تعمیرات مک بوک اپل نسبت به ارائه‌ی سرویس‌های تعمیر مطابق با استانداردهای جهانی، کسب اجازه پیش از اقدام به تعویض قطعات معیوبِ از کار افتاده و …. .

در صورتی که شما نیز دارندۀ یکی از مدل‌های مک بوک اپل – مک بوک ایر، مک بوک پرو، مک بوک رتینا – می‌باشید اما مک بوک شما به هر دلیلی دچار افت عملکرد یا اختلال در حین کار گشته می‌توانید با حضور در مرکز تعمیرات تهران لپ‌تاپ نسبت به رفع اشکالات آن اقدام نمایید. 

مرکز تعمیرات تهران لپ‌تاپ در بخش تعمیرات مک‌بوک اپل، کادری متخصص و کارآمد از برترین تعمیرکاران این حوزه را به کار گرفته تا شما هموطنان گرامی با یک بار مراجعه به این مرکز، بتوانید هرگونه عیب و نقص موجود در لپ‌تاپ خود را تعمیر و رفع کنید و از مراجعه به مراکز دیگر بی‌نیاز شوید. مدیریت این بخش، تمامی خدمات ارائه شده در این مرکز را ضمانت و گارانتی می‌نماید و به شما اطمینان می‌دهد که برخلاف دیگر مراکز غیر رسمی و غیر مجاز، تمامی قطعاتی که در این مرکز تعویض می‌گردند، اصل و اورجینال شرکتی می‌باشند.

5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید