اشتراک گذاری

تعمیر لولای لپ تاپ

سرویس های مرتبط با تعمیر لولای لپ تاپ یکی دیگر از تخصصی ترین سرویس های مرتبط با این دستگاه است که متقاضیان آن می توانند با حضور در مرکز تعمیرات لپ تاپ از آن بهره مند گردند. در صورتی که لولای لپ تاپ شما نیز به هر دلیل دچار خرابی و شکستگی شده است، می توانید با حضور در پارت تعمیر لولای لپ‌تاپ تخصصی ترین سرویس های مرتبط با بهسازی و تعمیر آن را دریافت نمایید.

کارشناسان ما در پارت تعویض و تعمیر لولای لپ‌تاپ، اشکال پیش آمده در لولاها و اتصالات دستگاه شما را بررسی کرده و با تعیین سطح خرابی پیش آمده در آن اقدام به تعمیر و یا تعویض این بخش از لپ تاپ می نمایند. شایان ذکر است تمامی قطعاتی که در مرکز تعمیرات لپ تاپ، جهت تعویض استفاده می گردند دارای برچسب اورجینال شرکت تولیدکننده –جهت اطمینان از کیفیت ساخت کالا- می باشند.

تعمیر لولای لپ تاپ

تعمیر شل شدن لولای لپ تاپ

یکی از مشکلاتی که باید برای برطرف کردن آن اقدام به تعمیر لولای لپ تاپ کنید، شل شدن این بخش است. این اتفاق معمولا پس از ضربه خوردن لپ تاپ یا بر اثر باز و بسته کردن غیر اصولی درب می افتد. به این شکل که درب لپ تاپ باز نمی ماند و اصطلاحا می افتد. شل شدن لولا می تواند نمایشگر و فلت های نمایش تصویر را نیز در معرض آسیب دیدگی قرار دهد. بنابراین باید هرچه زودتر مسئله را پیگیری کرده و اقدامات لازم را انجام دهید تا ضمن تعمیر شل شدن لولای لپ تاپ، مشکلات ناشی از این مسئله نیز برطرف شوند.

چه موقع اقدام به تعمیر لولای لپ تاپ کنیم؟   

اگر بیش از حد درب لپ تاپ را باز و بسته کنید یا این کار را به شکل نادرست انجام دهید، ممکن است به مرور زمان، لولا  آسیب دیده و یا شل شود. البته ضربه خوردن لپ تاپ و تعمیر نادرست هم ممکن است باعث خرابی لولا یا آسیب دیدگی و شل شدن آن شوند. تعمیر لولای لپ‌تاپ در شرایطی ضروری است که این قطعه شل شده و یا بیش از اندازه سفت شده باشد.

سخت باز و بسته شدن درب لپ تاپ هم نشانه سفت شدن بیش از حد لولا است. شکستن لولا هم مساله ای مشخص است که به راحتی قابل تشخیص است. در هریک از این موارد، باید به فکر تعمیر لولای لپ‌تاپ و یا تعویض آن در اولین فرصت باشید.

آموزش تعویض لولای لپ تاپ

تلاش همکاران ما در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ، ترمیم لولای این دستگاه است. با این حال گاهی این قطعه ترمیم نمی شود و راهی جز تعویض آن نیست. برای تعویض لولای لپ تاپ، باید دستگاه روی یک سطح نرم و تمیز باشد. سپس باتری از دستگاه خارج شده و پیچ ها و محفظه های پشتی آن باز می شوند.

در مرحله بعدی باید کیبورد هم باز شده و ضمن باز کردن پیچ های زیر صفحه کلید، قاب جدا گردد. سپس تعمیرکار، پیچ ها و اتصالات نمایشگر را باز کرده و این قطعه را نیز به آرامی و با دقت بیرون می آورد. قاب دور نمایشگر هم جدا شده و فلت نمایشگر هم باز می شود. پس از جداسازی LCD، لولای آسیب دیده از لپ تاپ جدا شده و لولای جدید، جایگزین آن می گردد. در نهایت، تمامی پیچ ها، اتصالات و قطعات جدا شده، مجددا بسته می شوند.

تعویض لولای لپ تاپ

تعمیرات فن لپ تاپ خودت رو به نمایندگی رسمی تعمیر لپ تاپ بسپار !

نکات مهم در ارتباط با لولای لپ تاپ

لولای لپ تاپ قطعه‌ای است که در زمان گشودن و بستن دستگاه، بالاترین فشار درقیاس با سایر قطعات لپ تاپ – را متحمل می شود. از همین رو طراحان لپ تاپ در زمان تولید و طراحی، عموماً توجه زیادی به استحکام این قطعه می کنند. با این حال توصیه می شود قبل از خرید لپ تاپ استقامت لولا را چک کنید. در زمان بررسی دستگاه، دقت داشته باشید که اگر صفحه نمایش با کوچک ترین حرکتی نوسان پیدا کند بدین معنی است که لولا کارایی لازم را ندارد. نکته دیگر نمای ظاهری لولای لپ تاپ است. در برخی مدل ها، قسمت لولا کاملاً درون بدنه قرار گرفته و در برخی دیگر نیز مقداری از فضای بیرونی دستگاه را به خود اختصاص داده است.

در ارتباط با تعمیر لولای لپ تاپ از آنجا که جنس لولاها، ترکیبی از فلزات و آلیاژهای مختلف است بنابراین استفاده از روش جوشکاری چندان کارساز نیست. بعلاوه استفاده از روش جوشکاری جهت تعمیر لولای لپ‌تاپ باعث ضخیم شدن لولاها شده و سبب می شود تا لولا دیگر به درستی سر جای خود قرار نگیرد. در چنین شرایطی می بایست لولای شکسته با نمونه سالم آن تعویض شود. شما کاربران گرامی می توانید در صورت نیاز به این سرویس به مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ، پارت تعمیر لولای لپ تاپ مراجعه نمایید.

تعمیر لولای لپ تاپ

در صورت وارد شدن ضربه به لپ تاپ، لولا، صفحه نمایش و کیبورد، بخش هایی هستند که احتمال شکستگی و آسیب در آنها بالاست. بنابراین جهت پیشگیری از بروز اشکال در آنها، بهتر است نهایت احتیاط در زمان جابجایی و حمل را داشته باشید. در ارتباط با لولای لپ تاپ، متأسفانه در غالب موارد، به ویژه اگر میزان شکستگی بالا باشد، امکان ترمیم لولای شکسته وجود ندارد و باید لولای شکسته با نمونه سالم و دقیقاً از همان مدل لپ‌تاپ تعویض گردد.

توجه داشته باشید که در این زمینه تبلیغاتی از سوی برخی موسسات سودجو مبنی بر امکان جوشکاری و تعمیر لولای لپ ‌تاپ انجام می‌پذیرد که به هیچ عنوان پذیرفته شده نیست و انجام چنین عملیات جوشکاری بر روی لولاهای شکسته تنها کاربر را متحمل هزینه‌های دوچندان در آینده‌ای نه چندان دور خواهد ساخت. بنابراین اکیدا توصیه می شود که خدمات مرتبط با تعویض و ترمیم لولای لپ تاپ را صرفاً از مراکز مجاز و استاندارد این حوزه درخواست نمایید.

هزینه تعمیر لولای لپ تاپ

هزینه تعمیر لولای لپ تاپ بسته به اشکال پیش آمده در این قطعه و سطح خرابی آن متفاوت است. گاه لولای لپ تاپ شکسته و امکان تعمیر آن وجود ندارد. در این وضعیت کاربر ناچار است هزینه تعویض لولای لپ تاپ را پرداخت نماید. اما در شرایطی که اشکال پیش آمده در لولا، جزیی بوده و امکان بهسازی آن وجود دارد، هزینه تعمیر لولای لپ‌تاپ، پس از بررسی های کارشناسانه، به صاحب دستگاه اعلام شده و عملیات تعمیر آغاز می گردد. 

از آنجا که جنس لولای لپ تاپ ها، عموماً ترکیبی از فلزات و آلیاژ های مختلف است بنابراین استفاده از روش جوشکاری چندان کارساز نیست زیرا این کار باعث ضخیم شدن لولاها شده و سبب می شود تا لولا دیگر به درستی سر جای خود قرار نگیرد. در چنین شرایطی می بایست لولای شکسته با نمونه سالم آن تعویض شود. شایان ذکر است تمامی خدمات مرتبط با تعویض و تعمیر لولای لپ تاپ در این مرکز قابل دریافت است.

واحدهای تعمیرات لپ تاپ

زها و طی آزمونهای بسیار به همکاری فراخوانده شده اند. کارشناسان حاضر در این مجموعه به دلیل حضور در دوره های تخصصی-آموزشی تعمیر تمامی مهارت های لازم جهت رفع نواقص سخت افزاری و نرم افزاری این دستگاه را کسب نموده و قادر هستند تا با اِعمال سرویس های مورد نیاز کیفیت اولیه و نخستین تمامی لپ تاپ های معیوب را بازیابند.

کارشناسان مرکز تهران لپ تاپ از جدیدترین فناوری ها و تکنولوژی های دنیای تعمیرات لپ تاپ آگاهند و با تسلط تمام آنها را در حین تعمیر اجرایی می‌سازند؛ از همین روست که کیفیت در تمامی ابعاد این مرکز خودنمایی کرده و لبخند رضایت همراه همیشگی مشتریان این مجموعه بوده است. واحدهای تعمیرات لپ تاپ در بخش زیر معرفی شده اند.

سوالات کاربران

آیا امکان تعمیر لولای شکسته لپ تاپ وجود دارد؟

در اکثر موارد، امکان تعمیر لولای شکسته لپ تاپ وجود ندارد. در این موارد، باید لولای شکسته با نمونه سالم و دقیقاً از همان مدل لپ تاپ تعویض گردد.

چگونه میتوان از خراب شدن لولای لپ تاپ جلوگیری کرد؟

برای جلوگیری از خرابی لولای لپ تاپ، نکات زیر را رعایت کنید:

  • هنگام باز و بسته کردن لپ تاپ، از اعمال فشار بیش از حد خودداری کنید.
  • از قرار دادن لپ تاپ روی سطوح ناهموار یا شیب دار خودداری کنید.
  • در صورت افتادن لپ تاپ، از ضربه خوردن صفحه نمایش و لولاها جلوگیری کنید.
  • به طور منظم، لپ تاپ خود را تمیز کنید تا از تجمع گرد و غبار در لولاها جلوگیری شود.
3/5 (3 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید