اشتراک گذاری

تعمیر فلت لپ تاپ

خرابی و از کارافتادگی فلت لپ تاپ یکی از اشکالات نه چندان شایع مشاهده شده در لپ تاپ های امروزی است که غالباً در اثر وارد شدن ضربه به دستگاه ایجاد می‌شود. در صورت خرابی کابل فلت، نمایش تصویر در مانیتور با اشکال مواجه شده و انتقال تصاویر و داده‌ها از مادربرد به صفحه نمایش دستگاه منتفی می‌گردد.

خوشبختانه در صورت خرابی کابل فلت مانیتور لپ تاپ، هم امکان تعویض و هم امکان تعمیر این قطعه وجود دارد. در این میان آنچه که مهم است عیب‌یابی صحیح دستگاه و تشخیص نوع اشکال پیش آمده در فلت است. به دلیل حساسیت بالای فلت ها توصیه می‌شود سرویس‌های مرتبط با تعمیر و تعویض فلت لپ تاپ صرفاً در مراکز مجاز و استانداردی نظیر مرکز تخصصی تعمیر لپ تاپ انجام پذیرد

تعمیر فلت لپ تاپ

تشخیص خرابی فلت لپ تاپ

از آنجا که کابل فلت صفحه نمایش لپ تاپ از یک سو به مادربرد و از سوی دیگر به سوکت LED یا LCD دستگاه متصل است، خرابی‌های پیش آمده در این قطعه، منجر به بروز اشکال در تصاویر لپ تاپ می‌گردد. در غالب موارد، در صورت خرابی کابل فلت، کاربر شاهد تاریک شدن و یا سیاه شدن صفحه نمایش خواهد بود. خرابی کابل فلت لپ تاپ نشانه های دیگری نیز دارد که در بخش زیر به آنها اشاره خواهیم کرد.

5 نشانه برای تشخیص خرابی فلت لپ تاپ

1. علی‌رغم روشن شدن لپ تاپ، صفحه نمایش لپ تاپ مشکی است. در این وضعیت در صورت تکان دادن دستگاه، احتمال دارد صفحه نمایش روشن شود و کار کند. در این شرایط جهت اطمینان از خرابی کابل فلت، توصیه می‌شود به یکی از مراکز تخصصی تعمیر لپ تاپ مراجعه نمایید.

2. علی‌رغم کار کرد لپ تاپ، صفحه نمایش، بسیار تاریک است. در برخی شرایط نیز می‌توان مقدار کمی تغییر رنگ و تصاویر کم نور را نیز در مانیتور مشاهده کرد.

3. یکی دیگر از علائم خرابی فلت لپ تاپ آن است که صفحه نمایش پس از چندبار چشمک زدن تیره می شود. در این وضعیت با تکان دادن لپ تاپ دستگاه دوباره شروع به چشمک زدن می‌کند.

4. در برخی شرایط نیز به دلیل خرابی کابل فلت، صفحه نمایش لپ تاپ سفید یا سیاه است و مانیتور خارجی کار می‌کند.

5. یکی دیگر از علائم خرابی کابل فلت آن است که خطوط راه راه افقی و عمودی بر روی صفحه نمایش دستگاه ظاهر می شود، که این خطوط با تکان دادن صفحه تغییر می‌کنند. در تمامی این موارد توصیه می‌شود جهت اطمینان از خرابی کابل فلت به یکی از مراکز مجاز تعمیر لپ تاپ مراجعه نمایید. (نکته: توجه داشته باشید که در تمامی این موارد،اگر یک مانیتور خارجی به لپ تاپ وصل شود، مانیتور همه چیز را خوب نشان خواهد داد).

فلت لپ تاپ چیست؟

کابل فلت مانیتور لپ تاپ بسته به نوع صفحه نمایش یا LED است و یا LCD. فلت LCD فلتی است که برای لپ تاپ هایی با صفحه نمایش LCD استفاده می‌شود و پین‌های بزرگتری نسبت به فلتهای LED دارد. فلت LED نیز همانگونه که از نام آن پیداست فلتی است که در لپ تاپ ‌هایی با صفحه نمایش LED استفاده می‌شود.

هر دو این فلت ها معمولاً یا از کنار لولا و یا از داخل لولا رد می‌گردند از همین رو، فلت تصویر جزو قطعات حساس و در معرض آسیب لپ تاپ است به ویژه در صورتی که ضربه‌ای به لولای لپ تاپ وارد شود. انتقال تصاویر و داده‌ها از مادر برد لپ تاپ به LED و LCD در واقع کاری است که فلت لپ تاپ انجام می‌دهد.

از همین رو دو سر تمامی فلت ها از یک سو به مادربرد و از سوی دیگر به سوکت LED یا LCD دستگاه متصل است. در صورت خرابی کابل فلت لپ تاپ توصیه می‌شود سرویس‌های مرتبط با تعویض و تعمیر آن را صرفاً از مراکز مجاز و استاندارد تعمیر لپ تاپ دریافت نمایید.

زیرا قرار گرفتن فلت در جایی دیگر –یعنی جایی جز مکان اصلی آن- ممکن است منجر به له شدگی، پارگی یا آسیب فلت شود. بعلاوه ممکن است در اثر برخورد سیمهای فلت دستگاه، لپ تاپ شما دچار اتصالی شده و در نهایت مادربرد دستگاه آسیب ببیند.

فلت لپ تاپ

هزینه تعمیر فلت لپ تاپ

فلت لپ تاپ معمولا در دو نوع فلت LED و فلت LCD تولید می شود. در لپ تاپ هایی که نمایشگر آنها از نوع ال سی دی است از فلت LCD استفاده شده است. این نوع فلت دارای یک سیم برای قسمت ولتاژ است که پین‌ های آن در مقایسه با فلت های LED بزرگ تر هستند اما مدل های ال ای دی در لپ تاپ هایی استفاده می شوند که نمایشگر آنها از نوع LED بوده و دارای پین های باریک‌ تری هستند.

متفاوت بودن تعمیرات این دو نوع فلت در جزئیات و مراحل باعث شده است که هزینه تعمیر آنها نیز متغیر باشد.علاوه بر مدل، عوامل دیگری همچون مواد و ابزار مورد استفاده و نیز اقدامات انجام شده توسط تکنسین نیز در تعیین هزینه تعمیر فلت لپ تاپ تاثیرگذار هستند.

نمایندگی مرکزی تعمیر لپ تاپ

نمایندگی مرکزی تعمیر لپ تاپ ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر، تعویض قطعات، بهسازی و ترمیم کلیه مدلهای لپ تاپ به متقاضیان است. کاربران کلیه لپ تاپ ها می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه اشکال و ناکارامدی در دستگاه مورد استفاده خود، به نمایندگی مرکزی تعمیر لپ تاپ مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مورد نیاز را دریافت نمایند.

سرویس‌های ارائه شده در مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ منحصر به موردی خاص نیست و کلیه تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری مرتبط با انواع لپ تاپ سامسونگ، مک بوک های اپل، لپ تاپ های ایسر، اچ پی، دل، لنوو، سونی و … را شامل می‌گردد. شایان ذکر است در مرکز تعمیرات لپ تاپ در صورت محرز شدن خرابی کامل یک قطعه و نیاز به تعویض آن، با صاحب دستگاه تماس گرفته شده و جهت این کار از وی کسب اجازه می‌شود.

4/5 (3 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩