اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر فن لپ‌تاپ

تعمیر فن لپ‌تاپ یکی از خدمات مرکز تعمیرات لپ‌تاپ بوده و به صورت تخصصی به کاربران انواع مدل ها و برندهای این دستگاه ارائه می شود. لازم به ذکر است که تیمی از مجرب ترین متخصصین حوزه ی تعمیرات لپ‌تاپ   و نوت بوک، بر روند کار نظارت داشته و از بروز هرگونه خطا و اشتباه جلوگیری می شود. همچنین مجموعه ای کامل از قطعات یدکی درجه یک  و اورجینال (اچ پی، ایسر، ایسوس، فوجیتسو، دل و …) در این مرکز فراهم شده تا در صورت نیاز به تعویض فن یا قطعات آن، از آنها استفاده گردد. در این مطلب، به بررسی موارد و نکات مربوط به تعمیر فن لپ‌تاپ پرداخته و شما را با این فرآیند آشنا می کنیم.

مشکلات مهم در تعمیر فن لپ‌تاپ

از آنجا که فن، وظیفه ی خنک سازی قطعات داخلی لپ‌تاپ را برعهده دارد، نحوه ی عملکرد آن در سلامتی این دستگاه اهمیت بسیاری دارد. بنابراین باید مشکلات این قطعه شناخته شده و در اسرع وقت، برای برطرف کردن آنها اقدام گردد. یکی از مشکلات عمده ی فن، آلودگی این قطعه است. وقتی بر اثر گرد غبار، فن لپ‌تاپ دچار آلودگی گردد، عملکرد این قطعه به شدت دچار مشکل شده و در نتیجه، دستگاه تا مرز از کار افتادن پیش می رود.

در تعمیر فن لپ‌تاپ، این مساله اهمیت بسیاری دارد که مشکلات فن، ممکن است قطعات دیگر دستگاه را نیز در معرض آسیب های جدی قرار دهد. مشکل دیگر، کار بیش از حد فن می باشد. اگر در اثر کار زیاد و طولانی لپ‌تاپ، فن مجبور باشد به صورت پیوسته عمل نماید، دمای دستگاه افزایش یافته و لپ‌تاپ در معرض خطر داغ ‌کردن قرار می‌گیرد.

روش تعمیر فن لپ‌تاپ

بدیهی است که اصلی ترین روش برای تعمیر فن لپ‌تاپ، تمیز کردن این قطعه و زدودن گرد و غبار آن می باشد. اما این کار احتیاج به باز کردن دستگاه داشته و دارای مراحل خاصی است. در این قسمت، به شرح این مراحل می پردازیم:

 

مرحله ی اول در تعمیر فن لپ تاپ

برای تمیز کردن فن لپ‌تاپ و رفع مشکل آن، ابتدا باید جریان برق را قطع نمود. آداپتور شارژ را از پشت دستگاه در آورده و بدین ترتیب، از خطرات احتمالی مربوط به جریان برق پیشگیری نمایید.

مرحله ی دوم

در دومین مرحله ی تعمیر فن لپ‌تاپ، باید باتری را از دستگاه جدا نمایید.

مرحله ی سوم

حالا باید درپوش زیرین لپ‌تاپ را باز کنید. این درپوش، مجرایی است برای دسترسی به قطعات داخلی دستگاه و معمولا پنجره های تبادل هوا روی آن قرار دارند. پیچ ها را باز کرده و این درپوش را بردارید.

مرحله ی چهارم

چهارمین مرحله ی تعمیر فن لپ‌تاپ، استفاده از فشار باد قوی برای گردگیری فن می باشد. جهت باد باید از سمت داخل رو به خارج دریچه ی تبادل هوا باشد تا گرد و خاک‌ها از لپ‌تاپ خارج شوند. توصیه می کنیم این مرحله را در خارج از خانه و در محیطی باز انجام دهید. به این نکته توجه داشته باشید که در صورت استفاده از کمپرسور باد، فشار باد را روی درجه ملایم تنظیم کرده و سر لوله خروج باد را به فن و قطعات داخلی خیلی نزدیک نکنید. جریان باد بیش از حد قوی، می تواند به فن و سایر قطعات داخلی لپ‌تاپ صدمه بزند.

مرحله ی پنجم برای تعمیر فن اپ تاپ

در این مرحله برای تعمیر فن لپ‌تاپ، پنل دسترسی یا همان درپوش را مجددا سرجایش گذاشته و پیچ‌هایش را ببندید. سپس باتری لپ‌تاپ را نیز به دستگاه متصل کرده و دستگاه را روشن نمایید. اگر لپ‌تاپ همچنان سر و صدا داشت، سریعا به یک مرکز تعمیرات معتبر مراجعه کرده و از متخصصین این حوزه کمک بگیرید

پیشگیری از تعمیر فن لپ‌تاپ

با توجه به اینکه مشکل اصلی فن لپ‎تاپ، تجمع گرد و خاک در این قطعه می باشد، باید در نگه داری دستگاه به دور از آلودگی دقت بسیاری به خرج دهید. توصیه می کنیم برای پیشگیری کردن از تعمیر فن لپ‌تاپ، دستگاه خود را همواره در کیف و یا کاورهای پوشاننده نگه داری کنید. اگر محل قرارگیری دستگاه به نحوی است که در معرض گرد و غبار است، بهتر است هراز گاهی اقدام به گردگیری لپ‌تاپ نمایید. با رعایت همین نکات ساده، می توانید از خرابی فن و به تبع آن، بروز بسیاری مشکلات در لپ‌تاپ خود جلوگیری به عمل آورید.

مرکز تعمیرات لپ‌تاپ

در مرکز تعمیرات لپ‌تاپ، می توانید خدمات فنی مربوط به ترمیم انواع لپ‌تاپ در برندهای اچ پی، دل، ایسوس، اپل، ایسر و … را دریافت نمایید. این واحد، با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات و برنامه های تعمیری روز دنیا، چه در حوزه ی سخت افزار و چه در زمینه ی نرم افزار انواع لپ‌تاپ، حرف های بسیاری برای گفتن دارد.

مهندسین ارشد هر دو حوزه در این مرکز فعالیت کرده و قادرند خدمات با کیفیتی را در سطح تخصصی به کاربران ارائه نمایند. چنانچه در لپ‌تاپ خود با مشکلاتی مواجه شدید، می توانید با مراجعه به مرکز تعمیرات لپ‌تاپ، سرویس ها و مشاوره های مورد نیاز را دریافت نموده و شاهد عملکرد مطلوب دستگاه خود باشید.

اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email