اشتراک گذاری

راهنمای انتخاب کارت گرافیک لپ تاپ

یکی از اصلی ترین مواردی که باید به هنگام خرید لپ تاپ به آن توجه داشته باشید، انتخاب کارت گرافیک لپ تاپ است. گرافیک بخش مهمی از هر سیستم رایانه ای است که میزان وضوح تصاویر موجود در برنامه های مختلف را تعیین می کند. در واقع کارت گرافیک وظیفه‌ی پردازش نمایش تصاویر و ویدئوهای 2 بعدی و 3 بعدی را برعهده دارد. این بخش از لپ تاپ محاسبات پردازشی خود را با سرعت بالایی انجام داده و هماهنگ با پردازنده ی اصلی سیستم فعالیت می کند. در این مقاله قصد داریم جوانب کلی فرآیند شناسایی کارت گرافیک مناسب لپ تاپ را شرح دهیم.

راهنمای انتخاب کارت گرافیک لپ تاپ

پارامترهای تعیین کننده در انتخاب کارت گرافیک لپ تاپ

نوع استفاده از لپ تاپ

اولین نکته در انتخاب کارت گرافیگ لپ تاپ، نوع استفاده ی شما از لپ تاپ است. نوع استفاده باید فعالیتی را دربرگیرد که 90 درصد اوقات پردازش های مرتبط با آن را انجام خواهد داد. کارت گرافیک مناسب برای بازی با کارت گرافیک انجام امور دیجیتال نرمال یکسان نیست. حتی در این بین مسئله ی اجرای بازی های ساده و حرفه ای نیز می تواند  تاثیر گذار باشد. بنابراین سعی کنید فعالیت اصلی لپ تاپ را پیش از خرید تعیین کنید.

پردازنده ی گرافیکی موجود در کارت گرافیک

یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده ی کارت گرافیک، پردازنده ی گرافیکی است. در انتخاب کارت گرافیک لپ تاپ باید به پردازنده ی گرافیکی توجه کنید. دو کمپانی Nvidia و AMD طراحان اصلی پردازنده های گرافیکی هستند که محصولات خود را برای برندهایی چون ایسوس و گیگابایت شخصی سازی می کنند. پردازنده های گرافیکی را می توانید از طریق اعداد کنار نام آن ها شناسایی کنید و پی به قدرت آن ها ببرید. مسلما پردازنده ای که برای اجرای بازی های پیشرفته و مدیا نیاز است در برای نمایش وب سایت های ساده و ابتدایی لازم نخواهد بود.

پهنای باند حافظه ی کارت گرافیک

عامل دیگری که در انتخاب کارت گرافیک نقش دارد، پهنای باند حافظه است. این پارامتر، میزان اطلاعاتی را نشان می دهد که می‌تواند به ‌وسیله کارت گرافیک در قالب گیگابایت بر ثانیه خوانده یا نوشته ‌شود (GB/s). کارت گرافیک با پهنای باند زیاد تصاویر را با سرعت بیشتر و کیفیت بالاتر ارائه می نماید.

سرعت پایه ی کارت گرافیک

سرعت پایه یک مقیاس کلی است که می تواند در پروسه ی انتخاب کارت گرافیک لپ تاپ کاربرد داشته باشد. این معیار با مگاهرتز (MHz) نمایان می شود و بیان کننده ی حداقل سرعتی است که کارت گرافیک برای رویارویی با برنامه های بدون استرس ارائه خواهد کرد.

حجم حافظه ی کارت گرافیک

هرچه حجم حافظه ی کارت گرافیک لپ تاپ بیشتر باشد، شاهد عملکرد بهتری از کارت گرافیک خواهید بود. در اجرای فعالیت های گرافیکی داده های زیادی نیازمند ذخیره سازی و یا فراخوانی مجدد هستند. کیفیت رفت و آمدهای اطلاعات مطابق با حجم حافظه ی کارت گرافیک تغییر می کند.

سرعت حافظه ی کارت گرافیک

سرعت فرکانس های حافظه ی کارت گرافیک مسئله ی مهمی است. در فرآیند انتخاب کارت گرافیک لپ تاپ به طور حتم باید به این سرعت دقت کنید. در نسل های مختلف کارت گرافیک سرعت حافظه نیز تغییر می کند. برای کسب راهنمایی های بیشتر در این خصوص می توانید با کارشناسان نمایندگی تهران لپ تاپ مشورت نمایید. لازم به ذکر است که این دپارتمان تخصصی با ارائه ی مشاوره های رایگان پروسه ی انتخاب کارت گرافیک ایده آل را برای شما آسان خواهد کرد. کلیه ی اجناس فروشگاه های نمایندگی تهران لپ تاپ دارای گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز می باشند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید