اشتراک گذاری

پتنت جدید اپل؛ کیبورد تاشو مک بوک

اگر از علاقمندان به دنیای تکنولوژی باشید حتما خبرهای منتشر شده در ارتباط با بی‌کیفیتی کیبوردهای مک بوک اپل به گوش‌تان خورده است. در برخی از خبرها آمده بود که کاربران مک بوک های اپل اعلام کرده‌اند «لپ تاپ های سری جدید شرکت اپل نسبت به مدل های قبلی مقاومت و کارایی کمتری دارند و اگر نیاز به تعمیر پیدا کنند، به راحتی قابلیت تعمیر ندارند. از سویی دیگر تعمیر این کیبوردها نیاز به زمان زیادی دارد و هزینه ای تقریبا بالایی را به کاربر تحمیل می‌کند».

احتمالاً به دلیل همین اعتراضات بوده که طراحان مک بوک تمرکز ویژه‌ای بر کیبوردهای این دستگاه داشته‌اند و در طول روزهای اخیر عنوان کرده‌اند که قرار است یک صفحه کلید تاشونده را برای مک بوک های اپل اختصاص دهند. کیبورد تاشو مک بوک جدیدترین پتنت ثبت شده از سوی اپل است که جهت رفع مشکل کیبوردهای مک بوک صورت گرفته است.

پتنت جدید اپل؛ کیبورد تاشو مک بوک

ویژگی‌های کیبورد تاشو مک بوک

حتما به خاطر دارید که استیو جابز در مراسم معرفی اولین آیفون، از جاگیری زیاد کیبورد فیزیکی گلایه کرده بود و اظهار کرده بود که در جستجوی راهی برای حذف کیبوردهای فیزیکی است. حال پس از گذشت سالها، شرکت‌هایی نظیر لنوو سعی کرده‌اند که روش جدیدی در تولید پیش بگیرند و لپتاپ‌ های دو نمایشگر تولید کنند. بدین صورت که در مواقع مورد نیاز یک کیبورد مجازی روی صفحه نمایش زیرین نقش ببندد. مشکل موجود در این میان آن است که در کیبوردهای مجازی، کاربر نمی تواند فرم بازخوردی از خوردن کلید داشته باشد و این مسئله سرعت تایپ را پایین می‌آورد.

پتنت جدید اپل در کیبورد تاشو مک بوک خبر از یک سیستم چند لایه روی کیبورد تبدیل شونده دارد. بدین شکل که یک سری کلید شیشه‌ای در لایه بالایی قرار می‌گیرد و یک صفحه لمسی نیز در لایه زیرین تعبیه می‌شود. چنین طراحی‌ای به کاربر این امکان را می‌دهد که بازخورد دقیقتری دریافت ‌کند. طراحان کیبورد تاشو مک بوک امیدوارند که این محصول، مشکل موجود در کیبورد های مجازی دیگر شرکت‌ها را برطرف سازد.

اشکال کیبورد تاشو مک بوک

طراحان کیبورد تاشو مک بوک عنوان کرده‌اند که در این محصول روش ها و مکانیزم متفاوتی برای صفحه بالایی کیبورد مک بوک لحاظ شده است. در تمامی این روش‌ها آنچه که هدف و در اولویت بوده است رضایت کاربر و حس راحتی او بوده است. البته کارشناسان اشکالاتی را نیز به این کیبورد تاشو مک بوک وارد کرده اند. برای مثال عنوان کرده‌اند که اگر کاربر با دست خیس از صفحه کلید مک بوک استفاده کند، این گجت با مشکل مواجه خواهد شد.

در هر حال باید منتظر ماند و دید که کیبورد نهایی مک بوک تا چه اندازه می‌تواند نارضایتی‌های ایجاد شده را برطرف سازد و رضایت همیشگی کاربران از محصولات اپل را به آنها بازگرداند. همان‌طور که گفته شد طراحی کیبورد مک‌بوک و مک‌بوک‌پرو اپل با کلیدهای با عمق‌کم و مبتنی بر مکانیزم Butterfly‌، پیش از این مشکلات فراوانی را برای برخی کاربران به‌وجود آورده بود. در اصل، عمق کم کلیدها، باعث می‌شد که وقتی گرد‌وغبار یا ذرات ریز با قسمت زیر با کنار کلیدها آشیانه‌ می‌کند، عملکرد کیبورد مختل شود.

نمایندگی تعمیرات اپل

نمایندگی تعمیرات اپل بهترین مکان برای آن دسته از کاربرانی است که دارنده یکی از محصولات اپل هستند اما در حال حاضر دستگاه مورد استفاده آنها به هر دلیل دچار خرابی و اختلال شده است. حتما شما نیز می دانید که کمپانی اپل تاکنون اجازه راه اندازی یک نمایندگی رسمی در کشور ما را صادر نکرده است از این رو هیچ مرکزی نمی تواند مدعی نمایندگی اپل را داشته باشد.

نمایندگی تعمیرات مک بوک اپل جهت رفع این نقصان درصدد برآمده است تا کلیه خدمات مورد نیاز کاربران اپل را در زمینه تعمیر و ترمیم دستگاه هایشان به آنها ارائه نماید. به عبارتی دیگر نمایندگی تعمیرات اپل به منظور تأمین نیازها و درخواست های آندسته از کاربرانی راه اندازی شده است که دارنده یکی از محصولات اپل هستند و دستگاه آنها در حال حاضر دچار خرابی و نقص گشته است. چنین کاربرانی می توانند با مراجعه به نمایندگی تعمیرات اپل تمامی خدمات تخصصی مورد نیاز خویش را دریافت دارند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩