اشتراک گذاری

علائم سوختن هارد لپ تاپ

هارد قطعه ی حساسی از لپ تاپ ها و کامپیوترهای مختلف است. سوختن هارد لپ تاپ نه تنها برای دسترسی دوباره به اطلاعات دردسرساز می شود، بلکه می تواند به راحتی کارایی دستگاه را مختل سازد. یک لپ تاپ با هارد معیوب قدرتی در اجرای بخش های دیجیتالی گوناگون نخواهد داشت. معمولا در چنین شرایطی مشکل صفحه ی آبی نمایان شده و مرتبا دستگاه ریستارت می شود. در مقاله ی پیش رو قصد داریم به بررسی کلی علائم سوختگی هارد لپ تاپ بپردازیم.

سوختن هارد لپ تاپ

دلایل خرابی و سوختن هارد لپ تاپ چیست؟

همان طور که اشاره شد، هارد قطعه ی حساس و آسیب پذیری است که در اثر یک ناهماهنگی کوچک از عملکرد اولیه ی خود دور می شود. خرابی و سوختن هارد لپ تاپ می تواند دلایل بسیاری داشته باشد. بی احتیاطی کاربر به راحتی باعث نابودی هارد خواهد شد.

اصابت ضربه، نفوذ مایعات شیمیایی و آب خوردگی برخی از اتفاقاتی هستند که به سوختن هارد دیسک لپ تاپ ختم می شوند. اما در این بین نوسانات برق و عبور ولتاژهای غیر استاندارد عامل اصلی سوختگی هارد است. در این گونه موارد قطعات هارد بر اثر سوختگی، شکل و فرم فیزیکی خود را از دست می دهند.

چه بخش هایی از هارد احتمال سوختگی دارند؟

مشکل سوختن هارد لپ تاپ می تواند برای یکی از سه بخش موتور، هد و برد هارد رخ دهد. اتصالی مدارهای درونی باعث سوختن این قطعات هارد می شود. هد و برد سوخته ی هارد طی پروسه ی جراحی هارد تعویض شده و کارایی سیستم بازگردانی می شود. اما معضل سوختن موتور را نمی توان با تعویض قطعه برطرف نمود. در چنین شرایطی می بایست هارد به طور کلی با هارد جدیدی جایگزین شود. چرا که موتور به بدنه ی هارد متصل است و قابلیت جدا شدن ندارد.

از کجا بفهمیم هارد لپ تاپ سوخته است؟

نشانه های سوختن هارد لپ تاپ عبارتند از:

  • بالا رفتن دمای هارد
  • روشن نشدن لپ تاپ
  • بروز مشکل صفحه آبی در لپ تاپ
  • عدم فعالیت هارد
  • روشن شدن هارد با صدای یکنواخت تق تق مانند
  • عدم چرخش موتور هارد و شنیده شدن صداهای عجیب و غریب ریز از رایانه

بازیابی اطلاعات هارد دیسک سوخته ی لپ تاپ

بازیابی اطلاعات پس از پیدایش مشکل سوختن هارد لپ تاپ موضوع مهمی است که باید زیر نظر کارشناسان مجرب صورت پذیرد. فراموش نکنید که تعمیر هارد استانداردهای خاصی دارد. با حضور در نمایندگی تهران لپ تاپ بالاترین سطح از خدمات تخصصی را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی دریافت خواهید کرد.

کارشناسان ما توسط تجهیزات پیشرفته ای چون دستگاه PC3000 پروسه ی ریکاوری هارد را در سطح کیفی ایده آلی طی می کنند. کافی است به یکی از شعب این مرکز مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که کلیه ی خدمات و سرویس های نمایندگی تهران لپ تاپ به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می شوند.

4/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩