اشتراک گذاری

دلایل صدای غیر عادی لپ تاپ چیست؟

صدای غیر عادی لپ تاپ به عنوان یکی از مسائل مهم به شمار می رود که باید سریعا عیب یابی شده و نادیده گرفته نشود. علت صدا دادن لپ تاپ ممکن است به موارد متعددی بستگی داشته باشد. بنابراین لازم است این دلایل را مورد بررسی قرار داده و به دنبال تشخیص ایراد دستگاه خود باشید. در صورتی که مهارتی در این زمینه ندارید، باید از متخصصان و تکنسین های خبره تعمیر لپ تاپ درخواست کمک کنید. در ادامه بیشتر به این دلایل اشاره خواهیم کرد.

دلایل صدای غیر عادی لپ تاپ چیست؟

بررسی علت صدای غیر عادی لپ تاپ

صدای غیر عادی لپ تاپ همچون صدای ویز ویز، خرخر، بوق ممتد الگویی و مواردی از این قبیل، ممکن است به دلایل سخت افزاری دستگاه مرتبط باشد. بنابراین کمتر اتفاق می افتد که ایرادات نرم افزاری باعث صدا دادن لپ تاپ شوند.

اولین و رایج ترین دلیل صدای غیر طبیعی لپ تاپ مربوط به فن و هارد لپ تاپ است. در صورتی که صدای فن یا هارد به گوش شما می رسد، کاملا طبیعی است. اما چنانچه این صدا مداوم بوده و فراتر از حد مشخصی برود، باید به عیب یابی و تشخیص مشکل بپردازید.

تعمیر اسپیکر لپ تاپ خودت رو به ما بسپار !

رفع صدای غیر عادی هارد لپ تاپ

با توجه به اینکه یکی از مهم ترین دلایل ایجاد صدای غیر عادی لپ تاپ مربوط به هارد دستگاه است، باید به بررسی آن بپردازید. در صورتی که تکنسین ها علت صدا دادن لپ تاپ را در خرابی هارد اعلام کرده اند، باید ابتدا از اطلاعات خود یک بکاپ تهیه کنید تا در صورت از بین رفتن اطلاعات مهم، دچار نگرانی نشوید.

تعمیر صدای غیر عادی فن لپ تاپ

خرابی فن لپ تاپ به عنوان دیگر دلیل صدای غیر عادی لپ تاپ شناخته می شود. در صورتی که از دستگاه خود صدای قیژ قیژ می شنوید، ابتدا فن سیستم خود را مورد بررسی قرار دهید. با آلوده شدن فن لپ تاپ، قدرت گردش پره های آن کم شده و باید آن را تمیز کنید.

همچنین ممکن است پره ها دچار شکستگی شده و موتور فن ضعیف شده باشد. در این صورت فن صداهای غیر عادی خواهد داشت و باید برای بررسی بیشتر آن اقدام نمایید. چنانچه در این زمینه از مهارت کامل برخوردار نیستید، می توانید از تکنسین های نمایندگی معتبر درخواست کمک کنید.

برطرف کردن صدای جرقه در لپ تاپ

دیگر صدای غیر عادی لپ تاپ مربوط به صدای جرقه زدن در سیستم است. چنانچه حرارت پردازنده بر اثر استفاده از برنامه های سنگین افزایش یابد، شاهد بروز صدای جرقه در دستگاه خواهید بود. به این ترتیب توصیه می شود اقدام به بستن برنامه های سنگین کرده و به لپ تاپ استراحت دهید. در صورت ادامه دار بودن مشکل، لازم استاز مراکز تعمیر لپ تاپ درخواست مشاوره و کمک کنید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید