اشتراک گذاری

اتصال لپ تاپ به تلویزیون

در دنیایی زندگی می کنیم که با استفاده از اینترنت می توانید به روزترین فیلم های سینمایی را تماشا کنید. مسلما برای نمایش فیلم، پنل بزرگ و با کیفیت تلویزیون بر نمایشگر لپ تاپ ارجحیت دارد. پروسه ی اتصال لپ تاپ به تلویزیون کار ساده ای است. پس از یک بار درست انجام دادن فرآیند وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون می توانید این فرآیند را خیلی سریع طی کنید. در ادامه شما را با روش های اصلی وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون آشنا می سازیم.

اتصال لپ تاپ به تلویزیون

اتصال لپ تاپ به تلویزیون توسط کابل

اصلی ترین راهکار اتصال لپ تاپ به کابل استفاده از کابل های HDMI است. کافی است لپ تاپ مورد استفاده به صورت مجزا دارای پورت HDMI باشد تا طی مدت زمان کوتاهی شاهد برقراری ارتباط میان لپ تاپ و تلویزیون باشید. البته اگر پورت DVI نیز بر روی لپ تاپ موجود باشد، می توان چنین اتصالاتی را شکل داد. در این غیر صورت پیشنهاد می کنیم از پورت و کابل های VGA استفاده کنید. لازم به ذکر است که پورت ها و کابل های عنوان شده، معمولا نمی توانند باعث انتقال صدای تصاویر باشند. برای انتقال صدا یک کابل دیگر باید به دستگاه وصل کنید.

این مقاله ی کاربردی را از دست ندهید :تعمیر باتری لپ تاپ

وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از WiDi

برای وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون می توانید از تکنولوژی جدید WiDi هم استفاده کنید. این قابلیت که معمولا در تلویزیون های جدید وجود دارد و نوعی ارتباط بی سیم ایجاد می کند. برای استفاده از روش WiDi به یک گیرنده ی WiDi نیاز دارید. باید این گیرنده را به تلویزیون متصل سازید. لازم به ذکر است که روش WiDi برای بازی کردن توصیه نمی شود، چون سرعت بالایی ارائه نمی دهد. اما برای وب گردی و پخش فیلم می تواند کارایی خوبی داشته باشد.

کیت بی سیم HDMI برای وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون

روش دیگری که برای استفاده از HDMI جهت برقراری اتصال لپ تاپ به تلویزیون وجود دارد، بدون نیاز به کابل های مجزا شکل می گیرد. در این روش باید کیت بی سیم HDMI را از بازار تهیه کنید. فروشگاه های مرکز سخت افزار ایران، نمایندگی فروش و تعمیر لپ تاپ دل می توانند مناسب ترین گزینه ی انتخابی برای خریداری کیت های بی سیم HDMI باشند. دقت کنید که حتما باید نمونه ی مرغوب و اورجینال کیت HDMI را خریداری کنید. این کیت های HDMI مانند کابل عمل می کنند و به راحتی فرآیند اتصال را پدید می آورند.

مشکلی که ساختار این دستگاه ها را درگیر می کند، اتصال جداگانه ی فرستنده به لپ تاپ است. کیت های HDMI سایز بزرگی دارند که در کنار لپ تاپ و تلویزیون جای خواهند گرفت. به هر حال برای کسب راهنمایی های بیشتر در خصوص هر یک از سه روش وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون می توانید از کارشناسان تهران لپ تاپ کمک بگیرید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩