اشتراک گذاری

برای رفع مشکل تغییر رنگ صفحه نمایش لپ تاپ چه کار کنیم؟

تغییر رنگ صفحه نمایش لپ تاپ مشکل دردسازی است که در صورت وقوع ادامه ی استفاده از دستگاه را غیرممکن می سازد. این مشکل فارغ از نوع، مدل و برند سازنده ی لپ تاپ نمایان می شود. تغییر رنگ مانیتور لپ تاپ معمولا با رنگ صورتی در سیستم حضور می یابد. اما ممکن است شاهد رنگ های بنفش، سبز و آبی نیز باشید. این معضل در همان وهله ی اول شدت بسیاری دارد. به گونه ای که تشخیص رنگ اصلی تصاویر پخش شده در مانیتور غیر ممکن می گردد. در ادامه دلایل اصلی خرابی رنگ نمایشگر لپ تاپ را معرفی کرده و راهکارهای مبارزه با آن را شرح خواهیم داد.

تغییر رنگ صفحه نمایش لپ تاپ

دلایل تغییر رنگ صفحه نمایش لپ تاپ

تغییر رنگ صفحه نمایش لپ تاپ می تواند دلایل ریز و درشت بسیاری داشته باشد. اما اصلی ترین دلیل پیدایش این مشکل، خرابی کابل های درونی مانیتور است. در کامپیوترهای رومیزی زمانی که تصویر مانیتور به رنگ خاصی تغییر می کند، اولین کار بررسی وضعیت سلامت کابل هایی است که مانیتور را به کیس متصل ساخته است. فرسودگی و قطعی این کابل ها به تغییر رنگ منجر می شود.

در چنین شرایطی خیلی ساده یک تعویض کابل برای رفع اختلال موجود کافی است. اما برای تغییر رنگ نمایشگر لپ تاپ کاربر عادی قادر به تعویض کابل نبوده و تعمیرات تخصصی ضرورت می یابد. حضور میدان های مغناطیسی ناشی از دستگاه های جانبی، ناکارآمدی کارت گرافیک و از کار افتادگی ساختار ال سی دی لپ تاپ نیز از دیگر مواردی هستند که در خرابی رنگ نمایشگر لپ تاپ نقش دارند.

راهکارهای رفع مشکل تغییر رنگ نمایشگر لپ تاپ

همان طور که اشاره شد، مشکل تغییر رنگ صفحه نمایش لپ تاپ می تواند دارای دلایل پیش پا افتاده ای باشد. از این رو بهتر است پیش از اقدامات تعمیراتی، ابتدا راهکارهای زیر را امتحان کنید.

رفع مشکل تغییر رنگ نمایشگر لپ تاپ

به فکر خنک کردن لپ تاپ باشید.

داغی بیش از حد لپ تاپ مسئله ی مشکل سازی است که در خرابی رنگ نمایشگر لپ تاپ نیز دست دارد. پردازش های سنگین و نرم افزارهای در حال اجرای پس زمینه موجب داغی بیش از حد ساختار لپ تاپ می شوند. می توانید جدا از بستن این نرم افزارهای حجیم، از کول پد استفاده کنید. به هر حال باید پردازش هایی که در سیستم رایانه ای لپ تاپ انجام می دهید، متناسب با ظرفیت CPU باشند. ناهماهنگی هایی که در این زمینه رخ می دهد، بدون عوارض نخواهند بود.

تغییر رنگ صفحه نمایش لپ تاپ

میدان مغناطیسی اطراف لپ تاپ را از بین ببرید.

دستگاه های دیجیتال اطراف لپ تاپ می توانند در خرابی رنگ مانیتور تاثیرگذار باشند. میدان های آهنربایی و مغناطیسی ممکن است در انواع و اقسام اسپیکرها و بلندگوهای پر قدرت و تلفن های اداری بی سیم ایجاد شوند. معمولا سیستم های جانبی چون کیبورد و موس استاندارد دارای خاصیت آهنربایی نیستند، اما اگر احساس کردید چنین مشکلی در ساختار سازنده ی یکی از دستگاه های جانبی مورد استفاده وجود دارد؛ برای حفظ سلامت لپ تاپ استفاده از آن را فراموش کنید.

تغییر رنگ صفحه نمایش لپ تاپ

تنظیمات مانیتور لپ تاپ را چک کنید.

هر مشکلی که گریبانگیر لپ تاپ می شود، ممکن است ریشه در تنظیمات نادرست داشته باشد. اگر خرابی رنگ صفحه نمایش لپ تاپ در حدی نیست که چشم شما را به درد آورد، احتمالا اختلالی در تنظیمات نور و رنگ مانیتور وجود دارد. برای تنظیم نور و رنگ لپ تاپ باید از قابلیت کالیبره کردن نمایشگر استفاده کنید.

کافی است یک سرچ کوچک در منوی run کنید تا عبارت Calibrate display color را بیابید. رنگ پوست نامناسب و عجیب و غریب اغلب اوقات با کالیبره کردن مانیتور برطرف می شود. اما اگر همچنان با مشکل خرابی رنگ مانیتور رو به رو هستید، نمایندگی تهران لپ تاپ می تواند طی مدت زمان کوتاهی اختلال موجود در سیستم را تعمیر نماید.

3.7/5 (3 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید