اشتراک گذاری

مقایسه سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک

یکی از مواردی که برای بسیاری جای سوال دارد، مقایسه سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک است. این دستگاه ها که با پیشرفت فناوری و تکیه بر علم تکنولوژی روز طراحی و ساخته شده اند، هر کدام ویژگی ها و مشخصاتی دارند که موجب وجود یک سری تفاوت بین سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک می شود.

از این رو این سوال برای کاربران و خریداران مطرح می شود که انواع سرفیس لپ تاپ و سرفیس بوک چه مشخصاتی دارند و چه تفاوت هایی بین این دو وجود دارد. همچنین کدام دستگاه برای آن ها می تواند کارایی بهتری داشته باشد. در ادامه با معرفی هر یک از این دستگاه ها، تفاوت  سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک را به منظور درک بهتر کاربران ارائه می دهیم.

مقایسه سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک

معرفی سرفیس لپ تاپ ها و سرفیس بوک ها

پیش از مقایسه سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک بهتر است هر یک از این دستگاه ها را بیشتر بشناسیم. برای معرفی سرفیس لپ تاپ ها محصولات اختصاصی شرکت مایکروسافت هستند. این محصولات نوت بوک هایی بسیار نازک و سبک با قابلیت حمل راحت اند که در عین زیبایی و ظرافت ظاهری شان، سخت افزار بسیار قدرت مندی دارند.

کارایی آن ها برای انجام کار های معمول روزانه بی نظیر است. در مقابل سرفیس لپ تاپ، محصولات پر طرفدار دیگر شرکت مایکروسافت، سرفیس بوک ها قرار دارند که این دستگاه ها یک نوت بوک با یک نمایشگر جدا شونده هستند. این نمایشگر که صفحه نمایش آن قابلیت چرخش 360 درجه ای دارد، به واسطه یک لولای متحرک به بدنه لپ تاپ وصل است.

طراحی ظاهری این لپ تاپ ها هم فوق العاده و بی نظیر است و می توان گفت این دستگاه ها با قابلیت حمل راحت و آسان و کارایی بی نظیرشان، بهترین گزینه برای افراد حرفه ای و تجار است. سرفیس بوک ها هم قابلیت استفاده به عنوان لپ تاپ را دارند و هم می توان از آن ها به عنوان تبلت استفاده کرد.

تفاوت سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک

برای مقایسه این محصول که هر دو به شرکت مایکروسافت تعلق دارند، می توان موارد مهمی همچون گزینه های زیر را به عنوان مهم ترین موارد در مقایسه سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک در نظر گرفت:

  • تفاوت سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک از نظر وزن دستگاه و ضخامت شان
  • تفاوت دو لپ تاپ از نظر طراحی ظاهری و مشخصات نمایشگر دو سیستم
  • تفاوت سخت افزار و قابلیت های سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک
  • مقایسه عملکرد باتری در سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک
  • مقایسه قیمت سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک
  • مقایسه پورت های ورودی در دو دستگاه و …

تفاوت سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک از نظر وزن دستگاه و ضخامت شان

اولین تفاوت سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک از نظر وزن، ضخامت، ابعاد و مواردی از این دست است. از نظر مقایسه وزن سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک می توان گفت در کل به دلیل ماهیت کارکرد و زمینه استفاده سرفیس لپ تاپ ها، این دستگاه ها وزن بسیار کمی دارند و بسیار سبک طراحی شده اند.

وزن آن ها از وزن انواه سرفیس بوک ها کم تر است. مورد دیگر در خصوص تفاوت سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک در مورد ضخامت دو سیستم است. در این خصوص معمولا سرفیس بوک ها ضخامت بسیار کم تری در مقایسه با سرفیس لپ تاپ ها دارند. از نظر ابعاد هم معمولا سرفیس بوک ها بزرگ تر از انواع سرفیس لپ تاپ ها هستند.

مشخصات نمایشگر در سرفیس لپ تاپ ها و سرفیس بوک ها

بخش قابل توجه دیگر در مقایسه سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک، تفاوتی است که در نمایشگر این دو دستگاه دیده می شود. صفحه نمایش سرفیس بوک ها 13.5 اینچ است. در مورد وضوح تصویر در این سیستم ها باید گفت که کیفیت تصویر بسیار خوب و تصاویر بسیار شارپ و درخشان اند. رزولوشن تصویر در نمایشگر سرفیس بوک ها، 3000 * 2000 پیکسل است.

در نمایشگر سرفیس بوک امکان استفاده از سرفیس پن وجود دارد. در مقابل نمایشگر 13.5 اینچی سرفیس لپ تاپ ها رزرولوشن کم تری نسبت به سرفیس بوک ها دارند و رزولوشن آن ها 2256 * 1504 پیکسل است. در این دستگاه ها نیز امکان استفاده از قابلیت لمسی نمایشگر و سرفیس پن وجود دارد.

تفاوت سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک

مقایسه باتری در سرفیس بوک و سرفیس لپ تاپ

مورد مهم دیگر در مقایسه سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک، تفاوت باتری و عملکرد آن در دو دستگاه است. قدرت نگهداری شارژ در باتری سرفیس لپ تاپ چهارده ساعت و نیم است. به نظر می رسد که عملکرد و قدرت باتری در سرفیس لپ تاپ به مراتب بیشتر از سرفیس بوک است. بر اساس ادعا های مایکروسافت در سرفیس لپ تاپ اگر چند روز از سیستم استفاده نشود و درب آن بسته باشد، هیچ کاهش شارژی در باتری مشاهده نمی شود.

در مقابل عملکرد باتری در سرفیس بوک به این بستگی دارد که از این دستگاه به عنوان تبلت استفاده شود یا لپ تاپ. در حالت کاربرد سرفیس بوک به عنوان تبلت، مدت نگهداری شارژ باتری نه ساعت و در حالت لپ تاپ نیز 12 ساعت است. بنابراین عملکرد باتری می تواند یکی از موارد قابل توجه در تفاوت سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک باشد.

مقایسه سخت افزار سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک

تفاوت سخت افزاری دو سیستم موضوع مهم بعدی در مقایسه سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک است. در سرفیس بوک ها از یک پردازنده پنج هسته ای یا هفت هسته ای نسل ششم استفاده شده است. در مقابل در سرفیس لپ تاپ ها از یک پردازنده پنج یا هفت هسته ای نسل هفتم استفاده شده است.

از نظر پردازنده، سرفیس لپ تاپ ها قوی تر از سرفیس بوک ها هستند. با این حال اما پردازنده سرفیس بوک ها نیز قدرت کافی برای پردازش های بالای گرافیکی را دارد. خصوصا که این پردازنده در سرفیس بوک ها قابلیت ارتقا را هم دارد. مورد دیگر در تفاوت سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک، تفاوت شان در اندازه رم های دو سیستم است.

سرفیس بوک ها با رم های 8 و 16 گیگابایتی عرضه شده اند و در مقابل سرفیس لپ تاپ ها علاوه بر رم های 8 و 16، رم 4 گیگابایتی نیز دارند. مشخصات گرافیک سرفیس لپ تاپ Intel HD 620, Iris Plus 640 است و مشخصات گرافیک سرفیس بوک intel HD 520, NVidia GeForce GPU (1GB), NVidia GeForce GTX 965M (2GB) است.

مقایسه سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک از نظر قیمت

نکته مهم پایانی در بررسی تفاوت سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک، موضوع قیمت دو دستگاه است. به صورت کلی می توان گفت قیمت سرفیس بوک ها نسبت به سرفیس لپ تاپ ها بسیار بیشتر است. خصوصا به نسبت با ارتقای کارایی ها و مشخصات سخت افزاری سیستم، این قیمت بیشتر هم می شود. قیمت را می توان از نظر تعمیر لپ تاپ مایکروسافت و هزینه های مرتبط با تعمیر و تعویض قطعات این دستگاه ها هم بررسی کرد.

سرفیس بوک یا سرفیس لپ تاپ، کدام یک برای خرید مناسب تر است؟

در پایان جمع بندی مقایسه سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک به این سوال بپردازیم که کدام مدل می تواند انتخاب بهتری برای خرید باشد. هر دو محصول شرکت مایکروسافت کارایی ها و کیفیت بسیار بالایی دارند. بنابراین هر دو محصول می توانند یک گزینه عالی برای خرید باشند.

سرفیس لپ تاپ ها به دلیل طراحی سبک و قابلیت حمل راحت بهترین گزینه برای دانشجویان و کار های روزمره هستند. تجربه کاربری برای وب گردی و کار هایی مشابه با سرفیس لپ تاپ بسیار لذت بخش است. در یک سطح حرفه ای تر، خصوصا برای استفاده در کار سرفیس بوک می تواند یک گزینه حرفه ای و با مشخصات سخت افزاری سطح بالا باشد. خصوصا که قیمت آن به نسبت بالاتر هم هست، بنابراین این دستگاه می تواند انتخاب افراد حرفه ای باشد.

2/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید