اشتراک گذاری

چگونه از اطلاعات لپ تاپ بک آپ بگیریم؟

بک آپ گرفتن از اطلاعات لپ تاپ موضوع مهمی است که باید تمامی کاربران لپ تاپ های مختلف با آن آشنا باشند. شما باید بتوانید از دیتاها، قراردادها، اسناد، فیلم ها و تصاویر شخصی خود یک نسخه ی پشتیبان تهیه کنید تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید. در واقع تهیه ی بک آپ از اطلاعات لپ تاپ همان اولویت پیشگیری بر درمان است. متاسفانه کاربران عادی بسیاری در کشور ما بک آپ را نادیده می گیرند.

دلیل اصلی این مسئله مسلما عدم آگاهی از نحوه ی صحیح بک آپ گرفتن از دیتاهای لپ تاپ است. در این مقاله کلیه ی مراحل این پرسه را برای شما شرح خواهیم داد. نمایندگی تعمیر لپ تاپ با استفاده از دانش به روز تعمیرکاران حرفه ای خود و در اختیار داشتن آرشیوی کامل از قطعات داخلی و جانبی انواع لپ تاپ های موجود در بازار به فعالیت می پردازد.

بک آپ گرفتن از اطلاعات لپ تاپ

بک آپ گرفتن از اطلاعات لپ تاپ در ویندوز 7

بک آپ گرفتن از اطلاعات لپ تاپ در ویندوز 7 به راحتی با استفاده از قابلیت اتوماتیک خاصی تحت عنوان Backup & Restor انجام می شود. برای اجرای این بخش از ویندوز 7 مراحل زیادی در پیش ندارید. کافی است مسیر Start | Control Panel | System and Maintenance | Backup and Restore را طی کنید و سپس بر روی گزینه ی Set up backup کلیک نمایید تا پروسه ی بک آپ گرفتن شروع شود.

به احتمال قوی ویندوز چند دقیقه ای را صرف شناسایی دقیق دیتاهای مورد نظر شما می کند. پس از آن باید محلی را برای ذخیره ی اطلاعات تعیین کنید. با انتخاب هارد جدید Next را بزنید و بر روی Change Schedule کلیک کنید. در مرحله ی آخر باید گزینه های Save Settings & Run Backup و Back Up Now را به ترتیب انتخاب کنید تا بک آپ گیری کامل شود.

تهیه ی بک آپ از اطلاعات لپ تاپ در ویندوز 10

در ویندوز 10 باید توسط نرم افزار جداگانه ای به اسم EaseUS Todo Backup Free  پروسه ی بک آپ گرفتن از اطلاعات لپ تاپ را انجام دهید. استفاده از این برنامه کار چندان دشواری نیست. در صفحه اصلی برنامه ی مذکور گزینه هایی مثل Disk/Partition Backup, File Backup, System Backup, Smart Backup, Mail Backup, Clone, Create Emergency Disk, System Transfer, Browse to Recover, Tools وجود دارند. این گزینه ها برای تهیه ی بک آپ از انواع و اقسام دیتاهای مختلف یک رایانه کاربرد دارند. کافی است بنابر نیاز خود دیتاهای لپ تاپ را توسط این نرم افزار در هارد دیگری کپی کنید.

چگونه بفهمیم زمان بک آپ گیری از دیتاهای لپ تاپ فرا رسیده است؟

اینکه چه زمانی باید برای بک آپ گرفتن از اطلاعات لپ تاپ اقدام کنید، بستگی به حجم اطلاعات و مهمی آن ها دارد. جهت یادآوری زمان بک آپ گیری ابزارهای خاصی در ویندوز هستند که به روش های مختلف به شما پیام می فرستند. نرم افزار Task Scheduler در این کار بسیار حرفه ای است.

مسیر Start | Control Panel | System and Security | Administrative Tools  را در این برنامه دنبال کنید. سپس “Task  Scheduler” را انتخاب کنید. در قسمت راست صفحه باز شده، داخل منوی  Actions، بر روی”Create Basic Task”  کلیک کنید. حال باید جمله ی دلخواهی برای یادآوری تایپ کنید و “Next” را بزنید. این برنامه هم می تواند برای شما ایمیل ارسال کند و هم با روشن شدن لپ تاپ پیغامی را که توضیح تایپ شده ی خودتان می باشد را به نمایش بگذارد.

3/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید