اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

8 ترفند کاربردی برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

Rate this post

توجه به سلامت باتری لپ تاپ موضوع بسیار مهمی می باشد که برای استفاده ی چندین ساله از هر لپ تاپی حائز اهمیت است. به طور کلی باتری لپ تاپ دارای عمر مفید محدودی است. به اتمام رسیدن این عمر امری طبیعی است. اما می توان با ترفندهایی به افزایش طول عمر باتری لپ تاپ کمک کرد. متاسفانه از آنجا که این ترفندها بسیار ساده و ابتدایی هستند، از طرف کاربران عادی نادیده گرفته می شوند. در اینجا شما را با تک تک ترفندهای کاربردی و ساده ی نگهداری از باتری  لپ تاپ آشنا می سازیم. فرقی نمی کند که مدل لپ تاپتان چیست، پیشنهاد می کنیم با مطالعه ی ادامه ی مطلب و نیز مقاله ی افزایش سرعت لپ تاپ نسبت به استفاده ی بهتر از دستگاه خود اقدام کنید.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ با قطع کردن هشدارها

بسیاری از سایت هایی که قابلیت ایمیل و پیام رسانی دارند، عموما از کاربر درخواست می کنند که به آن ها اجازه ی اطلاع رسانی و ارسال هشدارهای مختلف را دهند. چنین قابلیت های به ظاهر پیش پا افتاده ای باتری لپ تاپ را مرتبا درگیر خواهد کرد. حتی زمانی که صفحه ی این سایت ها را باز نمی کنید، با وصل بودن اینترنت، سیستم رایانه به دنبال آپدیت وضعیت آن هاست. این موضوع منجر به مصرف بی رویه ی انرژی می گردد.

کنسل کردن آپدیت خودکار برنامه های لپ تاپ

 برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ بهتر است آپدیت خودکار نرم افزارهای مصرفی را غیر فعال کنید. به روز رسانی برنامه های حرفه ای گوناگونی چون مایکروسافت ورد می تواند مقدار زیادی از باتری لپ تاپ را تخلیه کند. پیشنهاد می کنیم برای آپدیت نرم افزارهای مورد استفاده هر چند وقت یک بار به صورت دستی اقدام نمایید.

بستن برنامه های پس زمینه و سنگین لپ تاپ

یکی دیگر از ترفندهای مرتبط با نگهداری از باتری لپ تاپ بستن برنامه های سنگینی می باشد که در پس زمینه ی سیستم شما وجود دارند. اگر قصد استفاده از برنامه ای را ندارید، آن را ببندید تا باتری در سطح کیفی بالاتری قرار گیرد. البته به طور کلی توصیه می کنیم حدالامکان در لپ تاپ های معمولی از اجرای بازی های سنگین و نرم افزارهای حجیم ادیت خودداری نمایید.

عدم اتصال شب تا صبح لپ تاپ به برق

خرابی باتری دستگاه های دیجیتالی چون تبلت، موبایل و لپ تاپ در اثر شارژ طولانی مدت کاملا بدیهی است. پس از تکمیل شارژ 100 درصدی لپ تاپ تا زمانی که کابل شارژ را از سیستم بکشید باتری تحت فشار خواهد بود.  برای جلوگیری از پیدایش این مشکل در آغاز روز یک بار باتری 20 درصدی لپ تاپ را به برق بزنید و تا انتهای همان روز از لپ تاپ شارژ شده استفاده کنید.

خاموش کردن لپ تاپ و جلوگیری از حضور حالت استندبای

از دیگر مواردی که در افزایش طول عمر باتری لپ تاپ موثر است، جلوگیری از حضور حالت استندبای است. اگر اطمینان دارید که چند ساعتی با لپ تاپ  کار ندارید، باید از حالت استندبای و Sleep جلوگیری کنید و با خاموش کردن سیستم فرصت استراحتی برای باتری فراهم سازید.

کم کردن نور صفحه ی نمایش لپ تاپ

میزان روشنایی نمایشگر لپ تاپ مسئله ی مهمی است که می تواند حجم چشم گیری از شارژ باتری سیستم را به خود اختصاص دهد. با استفاده از دکمه ی Fn کیبورد و کلید مخصوص روشنایی ال سی دی، نور مانیتور سیستم را در حد متوسطی قرار دهید تا مقدار مصرف انرژی لپ تاپ نیز معقول باشد.

ارتقا هارد لپ تاپ از HDD به SSD

هارد SSD همان اندازه که موجب بهبود وضعیت پردازش های لپ تاپ می شود؛ در افزایش طول عمر باتری لپ تاپ نیز نقش دارد. اگر دارای لپ تاپی هستید که از HDD پشتیبانی می کند به نمایندگی تهران لپ تاپ مراجعه کنید تا کارشناسان ما با صرف مدت زمان کوتاهی هارد لپ تاپ را با نمونه ی باکیفیت و مرغوبی از اس اس دی ها تعویض نمایند.

آپدیت ویندوز در راستای نگهداری از باتری لپ تاپ

گاهی امکان دارد باگ های مختلف سیستم عامل ویندوز مانعی برای راهکارهای مورد استفاده ی کاربر جهت افزایش طول عمر باتری لپ تاپ باشد. همواره باید گوش به زنگ پیغام های مرتبط با آپدیت ویندوز باشید. البته براساس عقیده ی کارشناسان باید زمانی را برای آپدیت ویندوز برگزینید که لپ تاپ در شارژ است تا فشار خاصی هم به ساختار باتری وارد نشود. به خاطر داشته باشید که بی توجهی به باگ ها و اختلالات ویندوز می تواند خرابی های زیادی به بار آورد.

تعمیر لپ تاپ با گارانتی

نمایندگی تعمیر لپ تاپ با حضور کارشناسان مجرب حوزه ی نرم افزار و سخت افزار فعالیت کرده و به بازیابی کارکرد انواع لپ تاپ های موجود در بازار می پردازد. در کارگاه های مجهز نمایندگی تعمیر لپ تاپ ، پس از عیب یابی دقیق دستگاه معیوب، مراحل تعمیر طبق پارامترهای استاندارد انجام می شوند. ترفند ها و روش های نوین تکنسین های این مرکز باعث شکل گیری فرآیند تعمیرات در حداقل زمان و با کمترین خطای احتمالی می گردد. ارائه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز از دیگر امتیازات نمایندگی تعمیر لپ تاپ است.

اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email