اشتراک گذاری

دلیل داغی بیش از حد آداپتور باتری لپ تاپ چیست؟

اگر از کاربران همیشگی لپ تاپ باشید، مطمئنا با مشکل داغی بیش از حد آداپتور باتری لپ تاپ آشنا هستید. طبق عقیده ی کارشناسان بهتر است استفاده از دستگاه در حال شارژ را فراموش کنید. رعایت این مسئله در لپ تاپ ها گاهی برای کاربر غیر ممکن می شود. یکی از دلیل های اصلی داغی آداپتور لپ تاپ همین موضوع استفاده از دستگاه در حال شارژ می باشد. حرارت نرمال آداپتور جای نگرانی ندارد. اما  اگر حرارت موجود در آداپتور در حدی است که نمی توانید آن را لمس کنید، باید فکری به حال شارژر کرد. در این مقاله قصد داریم دلایل اصلی داغی بیش از حد آداپتور باتری لپ تاپ را شرح دهیم تا بتوانید با انجام چند راهکار ساده از این مشکل رهایی بیابید.

داغی بیش از حد آداپتور باتری لپ تاپ

داغ شدن شارژر لپ تاپ چه زمانی خطرناک است؟

همان طور که گفته شد، حرارت نرمال آداپتور لپ تاپ مسئله ی دور از تصوری نبوده و جای نگرانی ندارد. اما اگر شدت این حرارت میزان قابل توجهی باشد، احتمال خرابی اجزای داخلی لپ تاپ بالاست. داغی بیش از حد آداپتور باتری لپ تاپ معمولا نمایانگر این مسئله است که لپ تاپ برای استفاده ی درست از باتری و در واقع تقسیم بندی انرژی با مشکل رو به رو است. البته اینکه شما از کابل و آداپتور اصلی و اورجینال لپ تاپ استفاده کنید نیز بسیار مهم است. فرسودگی یا تقلبی بودن کابل تاثیر به سزایی در وضعیت آداپتور دارد. اگر نیاز به تعویض یا تعمیر شارژر لپ تاپ مصرفی خود دارید؛ به نمایندگی تهران لپ تاپ مراجعه نمایید تا متناسب با نوع و برند سازنده ی دستگاه، آن را تعمیر یا شارژر جدیدی تهیه کنید.

برای رفع مشکل داغی بیش از حد آداپتور باتری لپ تاپ چه کار کنیم؟

برای کنترل داغ شدن بیش از اندازه ی آداپتور باتری لپ تاپ راهکارهای زیر را امتحان کنید.

ایجاد فرصت استراحت لپ تاپ و آداپتور

کاربردی ترین راهکاری که برای مبارزه با داغی بیش از حد آداپتور باتری لپ تاپ وجود دارد، خاموش کردن لپ تاپ و جدا کردن آداپتور در حال ذوب است. در واقع باید کمی به لپ تاپ و آداپتور فرصت دهید تا حرارت به وجود آمده از بین برود. با گذشت 30 دقیقه می توانید مطمئن باشید که حرارت تشکیل شده هم در اجزای لپ تاپ و هم در بخش درونی آداپتور از بین رفته است. پس از این مدت لپ تاپ را به شارژر زده و اجازه دهید لپ تاپ در حالی که خاموش است، فرآیند شارژ شدن باتری را طی کند.

جداسازی لوازم جانبی متصل به لپ تاپ

لوازم جانبی متصل به لپ تاپ برای فعالیت صحیح خود نیازمند نیرویی هستند که از باتری دستگاه آن را تامین می کنند. این موضوع تا زمانی که دستگاه به شارژر متصل نیست، دردسرساز نخواهد بود. اما اتصال لپ تاپ روشن به شارژر و استفاده از موس، کیبورد و اسپیکرهای جداگانه باعث داغی بیش از حد آداپتور باتری لپ تاپ خواهد شد. در چنین شرایطی آداپتور باید به مبادله ی حجم زیادی از انرژی بپردازد. بنابراین حتما به هنگام اتصال لپ تاپ به شارژر کابل های اضافی را جدا کنید.

قرار دادن شارژر لپ تاپ در فضای مناسب

به عنوان راهکار آخر برای مبارزه با مشکل داغی بیش از حد آداپتور باتری لپ تاپ، باید در محل قرار گرفتن شارژر دقت کنید. اگر آداپتور را در تخت بین ملحفه ها رها کنید، طولی نمی کشد که با معضل داغ شدن شارژر لپ تاپ رو به رو می شوید. البته بسیاری از برندهای سازنده ی لپ تاپ، ساختار آداپتور را طوری طراحی می کنند که تاثیر کمی از فضای محیط به خود می گیرد، اما این موضوع کم و بیش در تمامی شارژرهای لپ تاپ وجود دارد.

محیطی برای حضور آداپتور در نظر بگیرید که گرمای متعادلی داشته باشد. روی فرش، داخل کشو و میان پتو برای قرار گرفتن آداپتور مناسب نیست. در هر صورت اگر پس از انجام راهکارهای رفع مشکل این مقاله همچنان با معضل داغ شدن بیش از اندازه ی آداپتور باتری لپ تاپ رو به رو هستید؛ با همکاران ما در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در تهران لپ تاپ تماس بگیرید تا وضعیت باتری و ساختار درونی لپ تاپ بررسی گردد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید