اشتراک گذاری

آموزش روش های اتصال آیفون به لپ تاپ

همیشه یکی از مواردی که کاربران به آن نیاز دارند، اتصال گوشی هوشمند شان به کامپیوتر یا لپ تاپ است. این فرایند برای انجام هر گونه نقل و انتقال فایلی از گوشی به لپ تاپ یا به عکس مورد نیاز است. در خصوص بسیاری از دستگاه ها، این اتصال به راحتی با یک کابل مخصوص گوشی های اندرویدی انجام می شود. اما انجام این کار در ارتباط با گوشی های آیفون کمی متفاوت است.

در ارتباط با این دستگاه ها ممکن است مسیر اتصال کمی تفاوت داشته باشد و از همه مهم تر این که گاهی اوقات بعد از اتصال، ممکن است گوشی اپل مورد نظر در لپ تاپ یا کامپیوتر شناسایی نشود. در صورت بروز چنین اتفاقی، چه راه حلی را باید دنبال کرد؟ با ما همراه باشید تا در خصوص راه های اتصال آیفون به لپ تاپ، آموزش های مورد نیاز را ارائه دهیم.

آموزش روش های اتصال آیفون به لپ تاپ

دلایل اهمیت اتصال آیفون به لپ تاپ

پیش از هر چیزی باید دلایل اهمیت وصل شدن اپل به لپ تاپ و اهمیت بررسی روش های موجود در این خصوص را بررسی کنیم. درست است که در مرحله اول، این اتصال برای انتقال فایل ها و رد و بدل عکس و فیلم بین دو دستگاه انجام می شود، اما در بسیاری از مواقع نیز کاربران گوشی های اپل، برای بکاپ گیری از دستگاه خود به اتصال آیفون به لپ تاپ شان نیاز دارند. آن ها با اتصال گوشی به لپ تاپ و اجرای برنامه آیتونز و شناسایی دستگاه، فرایند بکاپ گیری را انجام می دهند.

در صورت بروز هر گونه اختلال در این فرایند و عدم شناسایی گوشی در دستگاه یا برنامه، فرایند بکاپ گیری مختل می شود. جدای تمام این موارد، موضوع مهم در خصوص اهمیت بررسی روش های اتصال آیفون به لپ تاپ، به دلیل نوع سیستم عامل بسته آیفون است. این امر موجب می شود که انتقال فایل ها به تنهایی از طریق یک کابل امکان پذیر نباشد و در نتیجه به روش های دیگری برای برقراری این اتصال نیاز باشد.

این مطلب جذاب را از دست ندهید : علت باز نشدن برنامه های دانلود شده در لپ تاپ چیست ؟

روش های اتصال آیفون به لپ تاپ

برای انجام این اتصال و وصل شدن اپل به لپ تاپ مورد نظر، روش های متعددی وجود دارد. روش های فیزیکی که از کابل و USB استفاده می شود و روش های دیگری که با کمک اینترنت و برنامه انجام می شود، روش های متعددی است که می توان از آن طریق، گوشی آیفون را به لپ تاپ یا کامپیوتر مورد نظر وصل کرد. به صورت کلی روش های اتصال آیفون به لپ تاپ شامل موارد زیر می شود:

  • اتصال با استفاده از آیکلود و آیتونز
  • اتصال به کمک کابل و USB
  • اتصال به کمک وای فای
  • اتصال آیفون به لپ تاپ به کمک برنامه های مختلف نظیر MobiMover
  • انتقال عکس از کامپیوتر به آیفون با itools

اتصال آیفون به لپ تاپ از طریق آیکلود

استفاده از این روش، راحت ترین و قابل اعتماد ترین مسیر برای وصل شدن اپل به لپ تاپ محسوب می شود. با به روز کردن نسخه iOS دستگاه و روشن کردن آیکلود می توان فرایند اتصال را پیش برد. این روش به اپل آیدی نیاز دارد. با ورود به آیکلود بعد از نصب آن روی سیستم، باید تمام سرویس های آیکلود را که مد نظر دارید فعال کنید.

پیش از آن نیز باید در دستگاه خود در بخش تنظیمات، گزینه iTunes & App store را روی حالت دانلود خودکار قرار دهید. به این ترتیب آیکلود در سیستم ویندوز یک سری پوشه ایجاد می کند که تمام فایل های شما در آن بخش ذخیره می شوند و می توان کار اتصال آیفون به لپ تاپ را به راحتی انجام داد.

اتصال آیفون از طریق آیتونز

برای استفاده از این روش، باید به حساب به روز شده iTunes دسترسی داشت. در ادامه نیز برای نقل و انتقال فایل ها و ذخیره سازی شان، دو روش پیش روی شما قرار دارد. هم می توان به کمک یک کابل USB فرایند اتصال آیفون به لپ تاپ را انجام داد و هم این که از همگام سازی گوشی با لپ تاپ از طریق وای فای استفاده کرد.

اتصال به کمک کابل USB

اول از همه باید به روز ترین نسخه آیتونز را در دستگاه خود نصب کرده باشید. سپس گوشی خود را به کمک یک کابل  USB به لپ تاپ مورد نظر وصل کنید. در این مرحله، باید در سمت چپ و بالای صفحه آیتونز، نام دستگاه خود را در لیست دستگاه های وصل شده ببینید.

با کلیک کردن روی آیکون گوشی خود، قسمت تنظیمات در آیتونز را باز کرده و به این ترتیب تمام محتوا های مد نظرتان را همگام سازی نمایید. برای این کار نیز کافی است روی محتوای مورد نظر کلیک کرده و بعد از آن گزینه Sync را در آیتونز انتخاب کنید. به این ترتیب فرایند اتصال آیفون به لپ تاپ با موفقیت انجام می شود و در هر زمانی می توان همگام سازی فایل های مورد نظر را انجام داد.

اتصال به کمک وای فای

این روش هم تقریبا مشابه روش قبل است. باز هم با به روز کردن نسخه آیتونز، فرایند وصل شدن اپل به لپ تاپ شروع می شود. از طرفی، نکته مهم در این روش، دسترسی به یک شبکه اینترنت وای فای است. علاوه بر این، در این روش باز هم به اتصال از طریق USB نیاز است. با اتصال آیفون از طریق USB به لپ تاپ مورد نظر، باز هم باید نام گوشی را در لیست دستگاه های متصل شده در آیتونز مشاهده و روی آن کلیک کرد.

در ادامه باید با کلیک کردن روی بخش Summary، گزینه Sync with this device over Wi-Fi را انتخاب کنید. با انتخاب محتوای مورد نظرتان، فرایند همگام سازی از طریق وای فای به صورت خودکار شروع شده و به این ترتیب فرایند اتصال آیفون به لپ تاپ از طریق وای فای با موفقیت به اتمام می رسد.

اتصال آیفون به لپ تاپ از طریق نرم افزار MobiMovie

این برنامه، یک نرم افزار است که به صورت رایگان در دسترس کاربران گوشی های اپل قرار گرفته است. به کمک این نرم افزار، کاربران می توانند به راحتی کار اتصال و نقل و انتقال محتوا های مورد نظر خود را انجام دهند. این نرم افزار برای انتقال راحت تر، اتصال بدون دردسر آیفون به لپ تاپ و مدیریت محتوا ها طراحی شده است. برای استفاده از آن، ابتدا باید نرم افزار را روی لپ تاپ نصب کرد.

با توجه به ویندوز بودن لپ تاپ یا مک بودن آن، نسخه مناسب را باید مورد استفاده قرار داد. سپس آیتونز را باز کرده و گوشی را به کمک کابل به لپ تاپ وصل کنید. با انتخاب گزینه Trust، به نرم افزار این اجازه را بدهید که اطلاعات دستگاه شما را خوانده و در صورت نیاز با استفاده از گزینه Transfer فایل های مورد نظر خود را انتقال دهید. با اتصال آیفون به لپ تاپ از این طریق، کاربران گوشی های اپل می توانند به راحتی فایل های خود را مدیریت کنند.

انتقال عکس از کامپیوتر به آیفون با itools

یکی از نرم افزارهای معتبر شرکت اپل، iTools است که بسیار شبیه به iTunes ساخته شده اما بیشتر رابط کاربری سریع‌تر و کم دردسرتری نسبت به iTunes دارد. انتقال فایل با iTools به آیفون نیازی به همگام‌سازی (Sync) دستگاه‌ها ندارد که خبر خوبی برای کاربران اپل است. برای انتقال فایل با iTools ابتدا برنامه را در کامپیوتر نصب کرده و سپس با کابل، آیفون به کامپیوتر متصل کنید. 

iTools سریعاً اطلاعات گوشی آیفون شما را شناسایی کرده و مانند iTunes به شما نشان می‌دهد که چه محتوایی چه حجمی از گوشی آیفون شما را اشغال کرده است. برای انتقال عکس از کامپیوتر به آیفون، در برنامه ابتدا از منوی سمت چپ روی گزینه “Media” کلیک کرده و گزینه “Pictures” را انتخاب کنید. 

حالا هر عکسی که می‌خواهید را به راحتی از طریق “Drag & Drop” یا همان کشیدن و انداختن انتقال دهید. عکس مورد نظر را با موس روی آن نگه دارید و آن را بکشید و بیاندازید داخل صفحه برنامه iTools. به همین راحتی می‌توانید انتقال آهنگ به آیفون را هم انجام دهید. فقط کافیست به جای انتخاب “Pictures”، گزینه “Music” را انتخاب کنید. 

در کادر بالای صفحه iTools، سه گزینه مهم وجود دارد که برای سهولت کار باید بدانید: گزینه “Import” که با استفاده از آن می‌توانید عکس‌ها را از حافظه کامپیوتر به گوشی ارسال کنید، گزینه “Export” که با استفاده از آن می‌توانید عکس‌های موجود در حافظه گوشی را به کامپیوتر منتقل کنید و گزینه “Delete” که با استفاده از این گزینه، می‌توانید عکس‌هایی که تمایل دارید حذف شوند را پاک کنید. 

اینو بخون حتما به کارت میاد : معرفی روش های تبدیل پی دی اف به ورد

نکات مربوط به وصل شدن اپل به لپ تاپ

اول از همه این که ممکن است در مواردی هر یک از این روش ها دست کار نکند و فرایند اتصال به درستی انجام نشود. در این خصوص باید ابتدا اتصالات فیزیکی را بررسی کنید و از سلامت کابل اطمینان حاصل کنید. گاهی نیز ممکن است مشکل از لپ تاپ باشد. به این ترتیب با عیب یابی لپ تاپ مورد نظر می توان مشکل را برطرف کرد. در نهایت نیز در صورت ادامه مشکل، می توان از یک مرکز تعمیرات تخصصی کمک گرفت و ایراد های احتمالی را برطرف کرد. متخصصان در مرکز تعمیرات سخت افزار ایران می توانند در خصوص اتصال آیفون به لپ تاپ و رفع مشکلات احتمالی سرویس های لازم را ارائه دهند.

3.8/5 (10 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید