اشتراک گذاری

تعویض خمیر سیلیکون لپ تاپ

پردازش ها و فعالیت های اجزای درونی لپ تاپ گرمایی تولید می کنند که باید به هر طریقی از داخل سیستم خارج شود. برای دفع این گرما در هر لپ تاپی فارغ از نوع، مدل و برند  سازنده ی دستگاه سه بخش مجزا وجود دارد: خمیر سیلیکون، گرماگیرهای داخلی و فن های کاربردی. البته در این بین دستگاه جانبی کول پد نیز می تواند کاربرد داشته باشد. به هر حال خرابی و از کار افتادگی بخش های خنک کننده ی لپ تاپ امری طبیعی است. در چنین شرایطی استفاده ی دوباره از لپ تاپ در گرو تعمیر و یا تعویض بخش معیوب می باشد. ادامه ی این مطلب را از دست ندهید تا شما را با جنبه های اصلی تعویض خمیر سیلیکون لپ تاپ آشنا سازیم.

خمیر سیلیکون لپ تاپ

کاربرد خمیر سیلیکون لپ تاپ

از آنجا که ممکن است خمیر سیلیکون لپ تاپ به گوش برخی از کاربران عادی ناشناس باشد، قصد داریم ابتدا کارایی آن را شرح دهیم. این خمیر از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع گرمای حاصل از کارت گرافیک و پردازنده ی اصلی را توسط این بخش خمیری کوچک از بین می رود.

سیلیکون به عنوان یک منتقل کننده ی حرارت میان CPU و آلومینیوم مخصوص فن قرار می‌گیرد تا بتواند حرارت و گرمای اصلی تولید شده در کارت گرافیک و سی پی یو را به قطعه گرماگیر دستگاه انتقال دهد. با انجام صحیح این پروسه درون رایانه، می توان بازی های دیجیتالی و پردازش های مختلف را به درستی اجرا کرد.

چرا باید خمیر سیلیکون موجود در لپ تاپ را تعویض نماییم؟

هر ماده ی شیمیایی در اثر عوامل مخرب محیطی، چون رطوبت و گرما کیفیت و کارایی خود را از دست می دهد. افت کیفیت و تغییر حالت ماده های مختلف از جمله خمیر سیلیکون لپ تاپ امری طبیعی است. اگر چند سالی می شود که از لپ تاپ خود تقریبا هر روز استفاده می کنید، امکان اینکه خمیر سیلیکون از کارایی اصلی خود دور شود، وجود دارد.

برای تعویض این بخش باید حتما دقت داشته باشید که چه جنسی جایگزین می شود. همواره می توانید از طریق تماس با نمایندگی تهران لپ تاپ و دریافت سرویس های تعمیر در محل، فرآیند تعویض خمیر سیلیکون سیستم رایانه ای لپ تاپ را به بهترین شکل با نمونه ی مرغوب طی کنید.

چگونه از فرا رسیدن زمان تعویض خمیر سیلیکون درون لپ تاپ مطلع شویم؟

اصلی ترین نشانه ی از کار افتادگی خمیر سیلیکون لپ تاپ و نیاز به تعویض آن، خاموشی ناگهانی سیستم است. اگر هنگام اجرای بازی‌های سنگین و کارهای گرافیکی، شاهد خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ هستید، زمان تعویض خمیر سیلیکون فرا رسیده است. داغی بیش از حد سیستم زیر عامل دیگری برای درک خرابی این خمیر می باشد.

در چنین شرایطی باید بدون فوت وقت به مراکز تعمیراتی معتبر مراجعه کنید. خاطرنشان می نماییم که نمایندگی تهران لپ تاپ با اعمال مراحل دقیق ریزبینانه اگر مشکل خاموشی لپ تاپ به ناکارآمدی خمیر سیلیکون ارتباط داشته باشد، آن را طی مدت کوتاهی تعویض می نمایند. کیفیت خمیر تعویض شده با گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی قابل اثبات است.

تعمیرات لپ تاپ همراه با گارانتی

نمایندگی تعمیر لپ تاپ مجموعه ای فوق تخصصی است که به تعمیر و بازیابی انواع لپ تاپ های موجود در بازار می پردازد. خدمات این مرکز دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و کلیه ی اختلالات سیستماتیک لپ تاپ های قدیم و جدید کمپانی های مختلف را در بر می گیرد. توجه به فاکتورهای استاندارد و ارائه ی گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز از اولویت های اصلی نمایندگی تعمیرات لپ تاپ است. کافی است با ما تماس بگیرید و با خیالی آسوده از سرویس های ویژه ی تعمیر در محل بهره مند شوید.

3.2/5 (5 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید