اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

لپ تاپ بهتر است یا کامپیوتر؟

Rate this post

سوالاتی مثل اینکه لپ تاپ بهتر است یا کامپیوتر؟ دسکتاپ بخریم یا لپ تاپ؟ همواره بین کاربران وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به این دسته از پرسش های متداول پاسخ دهیم. شاید بتوان گفت اولین مسئله در پروسه ی انتخاب بین لپ تاپ و کامپیوتر سلیقه ی افراد است. این که یک شخص عادت دارد با لپ تاپ فعالیت های رایانه ای خودش را انجام دهد یا با دسکتاپ موضوع بسیار مهمی است. بنابراین اگر در انتخاب بین لپ تاپ و دسکتاپ برای خرید گیج شده اید، ابتدا کمی فکر کنید و ببینید کار با چه رایانه ای را ترجیح می دهید. در ادامه سایر معیارهایی که در انتخاب بین لپ تاپ و دسکتاپ حائز اهمیت هستند را توصیف خواهیم کرد.

انتخاب بین لپ تاپ و کامپیوتر

4 معیار مهم در انتخاب بین لپ تاپ و کامپیوتر

صفحه ی مانیتور بزرگ یا کوچک

تکنولوژی نمایش مانیتورها در لپ تاپ و دسکتاپ های امروزی انواع و اقسام گوناگونی دارد. به عبارتی شما هر کیفیتی را که بخواهید می توانید در مانیتور دسکتاپ یا لپ تاپ جدا از مسئله ی کارت گرافیک مشاهده کنید. بنابراین زمانی انتخاب بین لپ تاپ و کامپیوتر در زمینه ی مانیتور چالش برانگیز می شود که سایز صفحه ی نمایش برایتان اهمیت پیدا کند. مسلما اگر به دنبال نمایشگرهای بزرگی هستید باید خرید لپ تاپ را فراموش کنید.

نوع استفاده ی کاربر از رایانه

برای انتخاب بین لپ تاپ و کامپیوتر باید پس از آنکه از سلیقه ی خود آگاه گشتید، نوع استفاده ای که قرار است از رایانه ی جدیدتان داشته باشید را هم مشخص سازید. اگر دانشجو هستید و قرار است پروژه های انجام شده و یا نیمه کاره را به دانشگاه ببرید، پیشنهاد می کنیم استفاده از فلش، سی دی و هاردهای مختلف را فراموش کنید و به جای خرید دسکتاپ، لپ تاپی تهیه کنید که در مواقع مورد نیاز بتوانید آن را با خود حمل کنید.

قابلیت های سخت افزاری رایانه

در این مرحله از انتخاب بین لپ تاپ و کامپیوتر، بحث کمی فنی تر می شود. شما باید انتظارات خود را از  قطعات سخت افزاری مهمی چون CPU و کارت گرافیک رایانه ی جدید تعیین کنید. اینکه تا چه حدی لازم است رایانه ی مورد استفاده ی شما قدرتمند باشد، کاملا در مقایسه ی میان لپ تاپ و کامپیوتر تاثیرگذار می باشد. معمولا CPU های بسیار پر قدرت را در دسکتاپ ها مشاهده خواهید کرد. اما از لحاظ گرافیکی و کارت گرافیک تفاوت زیادی مابین لپ تاپ و رایانه وجود ندارد.

امکان ارتقا و تعمیر آسان کامپیوتر

در عصری زندگی می کنیم که دیگر تعمیر رایانه نمی تواند موضوع دردسرسازی باشد. کافی است در صورت خرابی رایانه، یک مرکز تعمیراتی معتبر پیدا کنید و سیستم را به دست کارشناسان مجرب بسپارید. نمایندگی تهران لپ تاپ این پروسه ی تعمیر را برای شما آسان تر هم خواهد کرد. اما زمانی که انتخاب بین لپ تاپ و کامپیوتر به بحث ارتقا مرتبط باشد، اوضاع کمی فرق می کند. ارتقا در کامپیوترهای رومیزی آسان تر است. در بعضی از موارد مثل CPU و کارت گرافیک هم کلا ارتقا در لپ تاپ ممکن نیست. اما جای نگرانی وجود ندارد. اگر لپ تاپ سیستم مورد نیاز شما می باشد؛ با خیالی آسوده آن را انتخاب کنید. کارشناسان ما در نمایندگی تهران لپ تاپ با استفاده از تکنیک های خاصی می توانند کارایی لپ تاپ را بدون ارتقا سی پی یو و کارت گرافیک ارتقا دهند.

نمایندگی فروش و تعمیرات لپ تاپ

نمایندگی تهران لپ تاپ مرکزی مجاز و ایمن برای خرید لپ تاپ و همچنین خدمات پشتیبانی مانند ترمیم و بازیابی کارایی انواع لپ تاپ های قدیمی و جدید موجود در بازار است. با حضور در یکی از شعب این مجموعه، بزرگترین مشکلات احتمالی لپ تاپ ها در کوتاه ترین زمان ممکن حل می شوند. کارشناسان ما بر تمامی ایرادات احتمالی در لپ تاپ آشنا بوده و آن ها با اعمال مراحل عیب یابی ریزبینانه برطرف می سازند. گارانتی و ضمانت نامه های معتبر نیز از دیگر امتیازات برتر نمایندگی تهران لپ تاپ است که جهت کسب رضایت و اعتماد هرچه بیشتر شما عزیزان ارائه می شود.

اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email