علت وصل نشدن لپ تاپ به وای فای چیست؟

یکی از مشکلات قابل توجه کاربران لپ تاپ، وصل نشدن لپ تاپ به وای فای است. امروزه متدوال ترین روش برای متصل کردن لپ تاپ به اینترنت، استفاده از شبکه های وای فای است. این نوع اتصال نیازی به سیم و کابل نداشته و تنها با فعال کردن وایرلس لپ تاپ و برقراری ارتباط با مودم یا دستگاه ارائه دهنده شبکه، می توان به شبکه جهانی اینترنت متصل شد. با این وجود گاه مشاهده می شود که در صورت برقرار بودن اینترنت، وای فای لپ تاپ به شبکه مورد نظر متصل نمی شود.

در این شرایط سوألی که مطرح می شود این است که چرا لپ تاپ به وای فای متصل نمی شود؟ اگر شما نیز از این دسته کاربران هستید که با چنین مشکلی مواجه شده اید پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید و تا آخر با نمایندگی لپ تاپ همراه باشید. توجه داشته باشید که کار نکردن وای فای ممکن است در هر مدل لپ تاپی اتفاق بیفتد. بنابراین در این مطلب صرف نظر از مدل و برند دستگاه، موضوع کار نکردن و وصل نشدن وای فای را بررسی می کنیم.

وصل نشدن لپ تاپ به وای فای

چرا لپ تاپ به وای فای وصل نمیشود؟

معمولاً عدم اتصال لپ تاپ به وای فای ریشه در تنظیمات دستگاه و یا اختلال در سیستم نرم افزاری دارد. در قدم اول برای بررسی این مشکل باید دید آیا وای فای سیستم روشن است یا نه. همچنین اگر حالت پرواز روی لپتاپ روشن باشد، ارتباطات دستگاه از جمله وای فای آن خاموش خواهد بود. برخی از مدل لپ تاپ ها نیز سوئیچ فیزیکی برای اتصال وای فای دارند.

بنابراین در صورت وصل نشدن لپ تاپ به وای فای این مورد نیز باید بررسی شود. از دلایل دیگری که چنین مشکلی را به وجود می آورد، نصب نبودن درایو وای فای است. در این حالت اگر وای فای مودم توسط لپ تاپ شناسایی نمی شود می تواند به این علت باشد که درایور مربوطه روی سیستم نصب نشده و یا صدمه دیده است.

راهکارهای رفع مشکل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای

در اولین قدم برای رفع مشکل، یک بار وای فای دستگاه را خاموش و روشن کنید. اگر مشکل چندان جدی نباشد با این کار احتمالاً به شبکه وای متصل خواهید شد. در غیر این صورت می توانید از طریق مراحل زیر مشکل را برطرف کنید:

 • ابتدا به قسمت تنظیمات دستگاه یا Device manager بروید.
 • در این پنجره گزینه Network Adpator را باز کنید.
 • در مرحله بعد برای رفع مشکل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای، باید کارت شبکه را در لیست پیدا کنید. چنانچه کنار کارت شبکه علامت ضربدر زده شده بود به این معنی است که درایو آن نصب نشده است و باید مجدداً آن را نصب کنید.
 • با استفاده از سی درایو سیستم خود، درایو مربوط به کارت شبکه را نصب و راه اندازی کنید.
 • پس از نصب به Control Panel رفته و قسمت network and sharing و سپس Manage wireless networks را باز کنید.
 • در بخش Wifi networks شبکه های وای فای اطراف را سرچ کنید.
 • در بخش Wifi networks شبکه های وای فای اطراف را سرچ کنید.
 • پس از پیدا شدن شبکه مورد نظر، روی آن کلیک کرده و Connect را بزنید.
 • با وارد کردن نام کاربری و پسورد باید وای فای لپ تاپ متصل شود. در غیر این صورت مراحل بعدی را نیز طی کنید.
 • در صورت وصل نشدن لپ تاپ به وای فای مودم خود را یک بار خاموش و روشن کنید و مجددا مراحل بالا را انجام دهید تا به اینترنت متصل شوید.
 • اگر با این کار نیز مشکل بر طرف نشد، درایور کارت شبکه را از قسمت Device manager به طور کامل پاک کرده و مجدداً نصب کنید.
 • چنانچه با انجام مراحل فوق به نتیجه نرسیدید می توانید با مراجعه به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ، رفع مشکل را به کارشناسان فنی این مجموعه بسپارید.

نمایندگی فروش و تعمیرات لپ تاپ

نمایندگی فروش و تعمیر لپ تاپ با راه اندازی شعب متعدد در تهران و شهرستان ها، خدمات خود را در سطح وسیعی به متقاضیان ارائه می نماید. در بخش فروشگاهی این مجموعه، علاقمندان می توانند مجموعه ای از لپ تاپ های اورجینال و اصلی را مشاهده و نسبت به خرید مدل مورد نظر خود اقدام کنند. لازم به ذکر است خدمات فروش و تعمیر منحصر به برند خاصی نیست و تمامی برندهای لپ تاپ تحت پوشش خدمات این مرکز قرار دارند.

خدماتی که در حوزه تعمیر لپ تاپ ارائه می شود به دو صورت حضوری و غیرحضوری در دسترس کاربران قرار می گیرد. خدمات سرویس در محل لپ تاپ و ارسال دستگاه و قطعات معیوب به نمایندگی مرکزی، در زمره خدمات غیرحضوری این مرکز می باشند. جهت کسب اطلاع بیشتر می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+