اشتراک گذاری

آموزش نحوه ساخت اکانت در مک بوک

در این مطلب آموزشی می خواهیم در خصوص نحوه ساخت اکانت در مک بوک صحبت کنیم. این حساب کاربری که به آن حساب کاربری ادمین هم گفته می شود، به کاربران مک بوک این امکان را می دهد تا به تمام چیزهایی که در سیستم خود دارند دسترسی داشته باشند و بتوانند از طریق ساخت حساب کاربری در مک بوک و این دسترسی ها، به روز رسانی ها، حذف و نصب فایل ها و برنامه های مختلف، دسترسی به فایل های سیستمی و مواردی از این دست را انجام دهد. حتی در انجام تعمیرات نرم افزاری لپ تاپ و نصب و به روزرسانی درایور ها هم به این حساب کاربری نیاز است.

در واقع این حساب کاربری یک سیستم مدیریتی در مک بوک ایجاد می کند تا کاربر بتواند تمام فعالیت های لازم را در آن انجام دهد. در برخی موارد هم کاربران می خواهند یک حساب کاربری جدید و مجزا از حساب اصلی داشته باشند. به هر حال در ادامه با ما همراه باشید تا در خصوص نحوه ساخت اکانت در مک بوک تمام موارد لازم را برای شما ارائه دهیم.

ساخت اکانت در مک بوک

ساخت اکانت با استفاده از برنامه System Preferences

برای ساخت حساب کاربری در مک بوک، ابتدا باید برنامه System Preferences را روی سیستم مورد نظر نصب و اجرا کنید. بعد از باز شدن برنامه، در صفحه بین گزینه های موجود گزینه Users & Groups را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. با این کار وارد صفحه دیگری می شوید که در آن جا باید اکانت فعلی را از حالت قفل خارج کنید. این کار برای ساخت اکانت در مک بوک، خصوصا اکانت جدید ضرورت دارد.

در نتیجه در قسمت پایینی صفحه روی علامت قفل بزنید تا به این ترتیب حساب کاربری فعلی از حالت قفل شده خارج شود. در این مرحله اگر قبلا برای ورود به حساب کاربری رمز تعیین کرده باشید، ابتدا باید یوزر و پسورد را وارد کرده تا بعد از آن وارد حساب کاربری قبلی شده و آن را از حالت قفل خارج کنید. بعد از باز شدن قفل، می توان مراحل ساخت user account در مک را آغاز کرد.

ساخت اکانت در مک بوک

در صفحه ای که بعد از آنلاک کردن حساب کاربری فعلی برای شما باز می شود، روی گزینه + کلیک کنید تا وارد مراحل بعدی ساخت حساب کاربری در مک بوک شوید. در ادامه صفحه ای مانند یک فرم اطلاعاتی برای شما باز می شود که در آن جا باید تمام اطلاعات درخواست شده، اعم از نام و نام حساب کاربری جدید تان را وارد کنید.

در این مرحله همچنین می توانید برای حساب کاربری جدیدتان هم یک پسورد مشخص کرده و بعد از وارد کردن و تایید آن، گزینه Create User را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه، کار ساخت اکانت در مک بوک به راحتی و با موفقیت به اتمام می رسد. در نتیجه راحت می توانید از اکانت قبلی خارج شده و با استفاده از حساب کاربری جدیدی که ایجاد کرده اید، کار های خود را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: مقایسه سرفیس لپ تاپ با سرفیس بوک

حالت های مختلف ساخت user account در مک

در خصوص ساخت اکانت در مک بوک یک نکته مهم وجود دارد و آن هم این است که این حساب کاربری را می توان در سه نوع متفاوت ایجاد کرد. یکی از این اکانت ها، اکانت Administrator یا ادمین است. هر سیستمی حداقل یکی از این اکانت ها را دارد و از آن برای مدیریت سایر اکانت های موجود و انجام تغییرات و تنظیمات لازم استفاده می کند. حساب کاربری بعدی، اکانت Standard است. این نوع حساب کاربری یک حساب معمولی است و می توان آن را به سایر کاربران مک بوک اختصاص داد.

برای مثال زمانی که افراد دیگری هم می خواهند از سیستم استفاده کنند. در این اکانت کاربران تنها به حساب کاربری و تنظیمات شخصی دسترسی دارند. حالت سوم ساخت حساب کاربری در مک بوک، ایجاد یک اکانت Managed with Parental Controls است. این حساب همان طور که از نام آن هم مشخص است به منظور کنترل والدین بر فرزندان در مک بوک ایجاد می شود و والدین می توانند از این طریق و از قسمت کنترل پنل، یک سری محدودیت ها را برای فرزندان شان در مک بوک ایجاد کنند.

3/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید