اشتراک گذاری

نحوه تایپ نیم فاصله در ورد، کیبورد ویندوز و مک

تایپ نیم فاصله در ورد باعث می‌ شود مخاطب بتواند متن شما را به طور کامل درک کند. اگر بخواهید دو واژه مرتبط به هم را با فشردن Space از یکدیگر جدا نمایید، ممکن است مخاطب برای خواندن آن با چالش مواجه گردد. در حالی که با رعایت نیم فاصله دو کلمه مربوط به هم به عنوان یک واژه واحد خوانده می‌ شوند. گذاشتن نیم فاصله در کیبورد ویندوز، مک و لینوکس متفاوت است؛ در ادامه نحوه انجام این کار را به شما آموزش خواهیم داد.

تایپ-نیم-فاصله-در-ورد،-کیبورد-ویندوز-و-مک

کاربرد تایپ نیم فاصله در ورد

اگر نویسنده هستید، حتماً می ‌خواهید یک متن استاندارد و بدون هرگونه ایراد نگارشی داشته باشید. نیم فاصله یا Semi-Space یکی از اصول نگارشی بسیار مهم است که رعایت آن اهمیت زیادی دارد. زیرا استفاده از نیم فاصله باعث می‌ شود متن علاوه بر خوانش راحت ‌تر، زیباتر نیز به نظر برسد. با توجه به این مطلب تایپ نیم فاصله در ورد هنگامی کاربرد دارد که نخواهید دو واژه مرتبط به هم از یکدیگر جدا شوند.

این مقاله برای شما مفید است : روشن کردن چراغ کیبورد لپ تاپ

ایجاد نیم فاصله در کیبورد مک

رایانه‌ های مک در حالت پیش فرض مجهز به کیبورد فارسی استاندارد هستند. لذا برای ایجاد نیم فاصله در ورد تنها باید دکمه ‌های Space و Shift را از روی صفحه کلید کامپیوتر خود به طور همزمان بفشارید.

درج نیم فاصله در کیبورد ویندوز

ایجاد Semi-Space در سیستم عامل ویندوز با توجه به این که کیبورد شما استاندارد یا غیر استاندارد باشد، روند متفاوتی دارد. در زیر نحوه درج نیم فاصله را در هر دو نوع صفحه کلید شرح داده ایم:

  • کیبورد استاندارد فارسی

در صورتی که از کیبورد استاندارد فارسی استفاده می‌ کنید، برای رعایت نیم فاصله لازم است یکی از کلیدهای Shift را بفشارید. همزمان با فشردن دکمه Shift، کلید Space را نیز بزنید تا نیم فاصله به واژه مد نظر شما اعمال شود.

  • کیبورد غیر استاندارد

در کیبوردهای غیر استاندارد تایپ نیم فاصله در ورد بسیار آسان است. به این منظور تنها باید به طور همزمان کلیدهای Ctrl+Shift+2  را بفشارید.

این مقاله نکات جالب و جدیدی را شرح می دهد : میانبرهای کیبورد در مک

اعمال نیم فاصله در کیبورد لینوکس

گذاشتن Semi-Space در کیبورد سیستم عامل لینوکس مشابه MacOS است. به این صورت که باید کلیدهای Shift و Space را به طور همزمان بفشارید تا واژگان مرتبط به هم به صورت واحد نوشته شوند.

ایجاد کلید میانبر برای گذاشتن نیم فاصله در کیبورد

برای گذاشتن نیم فاصله در کیبورد می ‌توانید کلید میانبری را به این منظور انتخاب کنید. نحوه ایجاد کلید میانبر به صورت زیر است:

  • نرم افزار Word را در سیستم خود اجرا نمایید و وارد منوی Insert شوید.
  • اکنون در سمت راست نواری ایجاد می گردد. شما باید روی گزینه Symbol کلیک کنید، سپس عبارت More Symbol را برگزینید.
ایجاد-نیم-فاصله-در-کیبورد
  • در گام بعدی گزینه Special Characters را انتخاب نمایید. اکنون از بین آیتم های ظاهر شده روی Optional Hyphen بزنید.
  • در کادر Press New Shortcut Key کلید میانبر مورد نظر خود را بنویسید.
  • نهایتاً روی دکمه Assign کلیک کنید. از این به بعد برای تایپ نیم فاصله در ورد کافی است کلیدهای میانبر انتخابی را بفشارید.
گذاشتن-نیم-فاصله-در-کیبورد
Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید