اشتراک گذاری

پتنت اپل برای فیس آی دی مک بوک تایید شد

آیفون ها مدت قابل توجهی ست که از قابلیت فیس آی دی به عنوان یکی از روش های امنیتی استفاده می کنند و اپل بالاخره تاییدیه پتنت فیس آی دی مک بوک را هم دریافت کرد. آن دسته از کاربران اپل که مدت ها منتظر فیس آی دی مک بو ک بودند، ممکن است با دیدن این خبر خوشحال شوند، اما باید این نکته را هم اضافه کنیم که فیس آی دی به این زودی ها به مک بوک اضافه نخواهد شد.

پتنت اپل برای فیس آی دی مک بوک تایید شد

پتنت فیس آی دی

اپل پیش از این نیز برای قابلیت فیس آی دی که روی آیفون ها نصب کرده بود، یک پتنت یا سند ثبت اختراع دریافت کرد بود. با این حال درخواست های مکرر کاربران برای اضافه کردن فیس آی دی به مک بوک، اپل را یک بار دیگر به تقلا انداخت و تلاش اپل باعث شد پتنت فیس آی دی مک بوک هم تایید شود.

همه این ها در صورتی است که مدت ها پیش مسئولین اپل در پاسخ به اینکه چرا این فناوری را به مک بوک ها اضافه نمی کنند پاسخ داده بود «حسگر اثر انگشت کافی است و فیس آی دی برای مک بوک اضافی.» این پاسخ برای تعداد قابل توجهی قانع کننده نبود و آن ها را دلسرد کرد. با این حال باید دید چه مسئله ای باعث شده اپل برای ثبت پتنت قابلیتی که قبلا آن را اضافی نامیده وارد عمل شود.

در ادامه مطلب به بررسی برخی احتمال ها در رابطه با متولد نشدن فیس ID مک بوک خواهیم پرداخت تا ببینیم چرا از نظر مسئولین اپل این فناوری برای مک بوک ها یک قابلیت اضافی است.

تفاوت فیس آی دی در مک بوک و آیفون

سنسورهای آیفون به راحتی می توانند برداشته شدن گوشی توسط کاربر را تشخیص دهند و دوربین را برای تشخیص چهره فعال کنند. اما در رابطه با مک بوک سوال این جاست که لپ تاپ های شرکت اپل چگونه می توانند به کار گرفته شدن توسط کاربر را متوجه شوند؟

اولین پاسخی که در این رابطه به ذهن می رسد، این است که باز کردن لپ تاپ می تواند ماشه فعال کننده دوربین و فیس آی دی مک بوک باشد. با این با کمی تامل متوجه می شویم که بسیاری از کاربران در طول روز لپ تاپ را باز می گذارند و آن را در حالت خواب یا فعال رها می کنند.

مک بوک چگونه باید برگشتن کاربر و قصد او برای استفاده دوباره از لپ تاپ را تشخیص دهد؟ اگر سوال بعدی به ذهن تان رسیده باشد، می توانید متوجه منطق پشت پاسخ مسئولین اپل هم بشوید. شاید در جواب به سوال قبلی بگویید، فشردن یک کلید می تواند باعث فعال شدن فیس آی دی شود؛ اما پاسخ این است که اگر قرار است یک کلید را فشار دهیم، چرا تنها از حسگر اثر انگشت استفاده نکنیم؟

چالش فیس آی دی و ضخامت کم مک بوک

گذشته از همه  مطالبی که مطرح شد، باید به این نکته مهم نیز اشاره کرد که اپل تا کنون سعی داشته باریک ترین و سبک ترین لپ تاپ ها را تولید کند. این برند معروف با هر چه باریک تر کردن قسمت صفحه نمایش این کار را انجام داده و این در حالی است که اپل برای ایجاد فیس آی دی MacBook، در حال حاضر فضای کافی را در پشت دوربین جلوی این دستگاه در اختیار ندارد.

در هر صورت علی رغم همه چالش های موجود بر سر راه اضافه کردن فیس آی دی به مک بوک، اپل تاییدیه پتنت فیس آیدی برای مک بوک را دریافت کرده و به نظر می رسد نقشه ای برای نسل های آینده مک بوک داشته باشد. از اینکه تا انتهای این مطلب همراه ما بودید سپاسگزاریم. در صورت نیاز به تعمیرات تخصصی مک بوک با ما تماس بگیرید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید