اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • باگ ویندوز دیفندر می تواند هارد دیسک شما را پر از فایل های بی مصرف کند

باگ ویندوز دیفندر می تواند هارد دیسک شما را پر از فایل های بی مصرف کند

ویندوز دیفندر یکی از قابلیت های جذابی است که مایکروسافت برای نسخه های جدید ویندوز خود در نظر گرفته است. با استفاده از این قابلیت نیاز به آنتی ویروس فعال بر روی لپ تاپ و رایانه کمرنگ می شود. در واقع ویندوز دیفندر قابلیتی است که مایکروسافت در سیستم عامل های به روز خود در نظر گرفته تا با استفاده از آن دیگر کاربران نیازی به استفاده از انواع آنتی ویروس ها نداشته باشند. اما متاسفانه به تازگی باگی در این قابلیت دیده می شود که می تواند دردسرساز شود. باگ ویندوز دیفندر تاثیر بسیار مخربی بر روی هارد دیسک رایانه خواهد گذاشت. در ادامه ی مقاله ی پیشرو کلیه ی ابعاد مرتبط با باگ Windows Defender را شرح می دهیم.

باگ ویندوز دیفندر

تاثیر منفی باگ ویندوز دیفندر بر هارد دیسک

باگ ویندوز دیفندر، می تواند باعث پر شدن هارد دیسک با فایل های بی مصرف فراوان شود. باگ Windows Defender به خودی خود خطری را متوجه سیستم نمی کند. اما با پر شدن بی جهت هارد دیسک، اختلالاتی در عملکرد سیستم برای کاربران ایجاد می شود. این موضوع می تواند منجر به کندی سیستم گردد. بک آپ گیری و نیز پروسه ی بازیابی اطلاعات هم در حین حضور باگ Windows Defender مشکل خواهد شد.

خصوصیات ساختاری فایل های باگ Windows Defender

باگ ویندوز دیفندر و فایل هایی که می سازد چندان زیان بخش نیست. در حال حاضر تنها مشخص شده که باگ ویندوز دیفندر می تواند روی عملکرد هارد دیسک اثر گذاشته و با تولید فایل های بدون مصرف فضای آن را اشغال کند. اما هنوز دقیقا مشخص نیست که این فایل ها تا چه میزان می توانند روی سرعت عملکرد هارد دیسک اثر بگذارند و آن را درگیر کنند. براساس عقیده ی کارشناسان اگر سیستم عامل مورد استفاده روی هارد SSD نصب شده باشد، تداوم نوشته شدن فایل های بی مصرف روی هارد می تواند موجب کاهش عمر آن شود.

بیشتر بخوانید: نصب آنتی ویروس روی لپ تاپ

مبارزه با باگ Windows Defender

خوشبختانه باگ ویندوز دیفندر در نسخه آخر ویندوز خود، یعنی نسخه ۱.۱.۱۸۱۰۰.۶ برطرف شده است و دیگر جای نگرانی نیست. به بخش تنظیمات ویندوز دیفندر بروید و گزینه About را انتخاب کنید. عدد نوشته شده در مقابل Engine Version را بررسی نمایید. اگر این عدد نشان دهنده ی نسخه قدیمی تری است، ویندوز را آپدیت کنید. فراموش نکنید که ویندوز دیفندر یک قابلیت مثبت است. از خاموش کردن آن خودداری کنید و برای مبارزه با باگ مرتبط با ویندوز دیفندر، سیستم عامل را آپدیت کنید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید